Myśli Proboszcza na trudny czas
środa, 01 kwietnia 2020 15:32

„Idąc drogą krzyżową: III”

Jezus upadł pod ciężarem krzyża, pod ciężarem naszych grzechów. Ale zaraz powstał, bo znalazł w swoim sercu moc miłości do Ojca i do ludzi. Warto zapytać się o swoje upadki. I warto zapytać się o to, czy z nich powstaję. Moc powstawania z upadku wypływa z Bożego Serca, które przekazuje ludzkiemu sercu moc miłości w Bożym Słowie. Dopiero przemienione serce zdolne jest podnieść leżącego człowieka i uzdolnić go do wypełnienia woli Bożej, a przez to do osiągnięcia zbawienia. Dlatego wsłuchujmy się w Słowo Boże i w słuchujmy się w swoje serce, abyśmy mieli moc do niesienia krzyża i jednoczenia się z Bogiem i ludźmi.

 

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
wtorek, 31 marca 2020 13:28

„Idąc drogą krzyżową: II”

Podczas drugiej stacji drogi krzyżowej rozważamy, jak Jezus bierze krzyż na swoje ramiona. Jest to krzyż naszych grzechów, słabości, nałogów. Jednak Jezus na przyjęcie tego krzyża cierpienia zdecydował się o wiele wcześniej, już w Getsemani, kiedy to wypowiedział do swojego Ojca w niebie: „nie moja, ale Twoja wola niech się stanie”. Naszym krzyżem cierpienia jest nasza codzienność. Czy zgadzam się na nią? Czy podejmuję mój krzyż, tak jak Jezus? I tym samym, czy wypełniam wolę Bożą? Niech czuwanie, modlitwa i zaufanie Jezusowi pomogą nam wypełnić wolę Ojca.

 
Spowiedź wielkopostna
poniedziałek, 30 marca 2020 10:33

SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNA!!!

Prosimy o korzystanie ze spowiedzi wielkopostnej w ciągu najbliższego tygodnia.  Jest to już spowiedź świąteczna. Nie będzie organizowany dzień spowiedzi typu rekolekcyjnego ( jeden dzień i obecni księża zaproszeni z innych parafii) bowiem złamałoby to ograniczenia związane ze stanem epidemii. Posługujemy w konfesjonale w czasie każdej Mszy św. oraz w dni powszednie w godz. 8.00 – 9.00 i 16.30 – 17.30. Tę informację prosimy przekazywać osobom, które nie korzystają z komunikacji internetowej.

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
poniedziałek, 30 marca 2020 10:29

„Idąc drogą krzyżową:  I ”

Jesteśmy przyzwyczajeni do nabożeństwa wielkopostnego, które nazywamy drogą krzyżową. Ale Jezus przeszedł ją naprawdę – naprawdę niósł krzyż na swoich ramionach i naprawdę umarł na krzyżu. Dlaczego ludzie skazali Go na tak okrutną śmierć? Dlatego, że Jezus powiedział prawdę, że jest Synem Bożym. A ludzie woleli pozostać w swoich koncepcjach życiowych, aniżeli otworzyć się na Prawdę i zmienić swoje życie. Każdy z nas każdego dnia stoi przed takim wyborem: czy żyć w prawdzie, czy też żyć w kłamstwie? Życie w prawdzie często oznacza zobaczenie własnych grzechów, słabości i zadań których lękamy się podjąć. Ale Jezus mówi: poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli. Rachunek sumienia pozwala poznać prawdę o sobie i jest drogą do odkrycia Boga w moim życiu.

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
niedziela, 29 marca 2020 14:32

„Miłość człowieka” (2)

W relacjach między ludźmi, oprócz czynów, ważne są słowa. Słowa mogą niszczyć i zabijać

ale słowa mogą także przynosić nowe życie, uzdrawiać, pocieszać. Dlatego w tym trudnym

czasie warto odkryć na nowo te dobre słowa, które będą miłosierdziem niesionym innym

osobom. Kościół takie odniesienie do innych nazwał uczynkami miłosierdzia względem duszy

i zachęca aby „wątpiącym dobrze radzić, strapionych pocieszać, krzywdy cierpliwie znosić,

urazy chętnie darować, modlić się za żywych i umarłych”. Postaraj się dzisiaj o jeden czyn

miłosierdzia a zobaczysz jak jedno ludzkie serce ożyje.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 30