Ogłoszenia - 24 maja 2020 - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 7 Niedziela Wielkanocna
sobota, 31 marca 2018 00:00

24. 05. 2020

WNIEBOWSTĄPIENIE  PAŃSKIE

7 Niedziela Wielkanocna

Zachęcamy do osobistej adoracji Najśw. Sakramentu w kościele: w niedziele od 13.00  do  17.00   oraz  w dni powszednie od 7.30 do 17.30 . ( wyjątkiem jest czas sprzątania kiedy trzeba przygotować kościół do niedzielnej liturgii).

Dyspensa ks. Arcybiskupa od obowiązku osobistego fizycznego uczestniczenia we Mszach św. kościele w niedziele i uroczystości  funkcjonuje aż do odwołania. Msze św. z naszego kościoła są transmitowane na internetowej stronie Parafii.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA:   1. W NASZYM KOŚCIELE MOŻE PRZEBYWAĆ  81 OSÓB;

w kaplicy w Dankowicach - 25 osób, w kaplicy w Zwierzyńcu Pierwszym - 16 osób  !!!

2. ZASŁANIAMY USTA  I  NOS !!!       3. ZACHOWUJEMY  DYSTANS  !!!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRZESTRZEGAJĄCYM ZASAD BEZPIECZEŃSTWA.

 

DZIŚ: uroczystość przypominająca odejście Pana Jezusa do Ojca czyli powrót Chrystusa w sferę Boga, który pojednał ludzi z Bogiem i zabrał nasze człowieczeństwo do życia w Niebie. Ten dzień to jest także okazja, żebyśmy pomyśleli o sprawiedliwości Boga, który jest wierny swemu Przymierzu  z człowiekiem. Chciejmy iść Chrystusową drogą, by zrealizować nasze doczesne powołanie i osiągnąć pełnię w wieczności.

- dziś o godz. 15.30, w związku z przypadającymi w tych dniach obchodami: 30-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego, Święta Ludowego i Dnia Samorządowca, uroczysta Msza Święta w intencji naszej wspólnoty samorządowej i wszystkich mieszkańców Powiatu Kłobuckiego. Będziemy modlili się  także za tych działaczy samorządowych, którzy przekroczyli próg wieczności.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- nabożeństwa majowe, odprawiane są codziennie o godz. 17.30.

- Krąg Biblijny we wtorek 26 V na Mszy św. o godz. 18.00.

- osoby, które w minionym tygodniu nie wzięły udziału w spotkaniu dotyczącym Bierzmowania proszone są o jak najrychlejsze skontaktowanie z ks. Pawłem.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ  31 maja uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Powoli kończy się czas wielkanocny. Zachęcamy do korzystania z sakramentów Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

INFORMUJEMY:

- Kancelaria parafialna czynna w ustalonych godzinach.  Można z parafią kontaktować się drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.     

Aż do odwołania stanu epidemii nie ma możliwości rezerwowania miejsc na cmentarzu. Groby „NN” są przeznaczone do ponownego wykorzystania (można je sprawdzić w internetowej wyszukiwarce naszego cmentarza).

- Dziękujemy tym, którzy zdając sobie sprawę z aktualnych trudności materialnych składają hojniejszą ofiarę na tacę lub przez wpłaty na konto Parafii.  Konto Parafii podane na stronie internetowej. Zachęcamy do nabywania Świec Wielkanocnych.           

Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika NIEDZIELA. Nabycie i lektura tygodnika NIEDZIELA jest także wspieraniem działalności Wydawnictwa naszej Archidiecezji.