Upamiętnienie ś.p. ks. Mariana Gąsiorowskiego
czwartek, 16 marca 2017 14:41

W dniu 14 marca 2017 roku odbyły się uroczystości pogrzebowe byłego proboszcza parafii św. Jakuba Apostoła w Krzepicach, ś.p. ks. prałata Mariana Gąsiorowskiego. Mszę świętą odprawił arcybiskup senior Stanisław Nowak. W wygłoszona przez niego homilia charakteryzowała życie oraz kapłaństwo zmarłego kapłana dzieląc je na trzy etapy: wikariatu, proboszczowania, a także emerytury i osamotnienia.

Jako krzepiccy parafianie z bólem serca zgromadziliśmy się u stóp Ołtarza Pańskiego wokół trumny z ciałem drogiego nam proboszcza, aby dziękować Bogu za jego kapłaństwo oraz oddać mu hołd i wyrazić szacunek dla Jego osoby i osiągnięć. Krzepickiej ziemi był on duszpasterzem oraz gospodarzem. Były to dni naszych wiktorii. Mimo, iż te dni już przeminęły, możemy przytoczyć słowa św. Jana Pawła II: ,,Godziny wciąż powracają na wielkiej tarczy zegara historii...

Proszę kliknąć tutaj aby przeczytać całość...
 
Do wieczności odszedł ks. Gąsiorowski
czwartek, 09 marca 2017 00:00

Drodzy parafianie,

Z przykrością informujemy, iż w czwartek 9 marca o godzinie 1730, w szpitalu na Tysiącleciu w Częstochowie, zmarł ksiądz prałat Marian Gąsiorowski.

Ciało zmarłego będzie wystawione w kaplicy na cmentarzu w niedzielę od godziny 1500, do wtorku - godziny 1000. O godzinie 1000 we wtorek, ciało zostanie przewiezione do kościoła parafialnego i o godzinie 1400 Mszę świętą odprawi ks. abp Stanisław Nowak. Następnie odprowadzimy ciało zmarłego na cmentarz parafialny.

Niech udział w pogrzebie i wspólna modlitwa będzie naszym darem wdzięczności za lata Jego posługiwania w naszej parafii.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

 
Święta Rafka
niedziela, 07 sierpnia 2016 00:00

Święta Rafka - mniszka z Klasztoru Zgromadzenia Córek Maryi i Zakonu Libańskich Mniszek Maronickich obdarzona nadprzyrodzonymi łaskami, doświadczała mistycznych wizji, a jej wybory życiowe opierały się często na jasnych i klarownych Bożych natchnieniach, ze wskazaniem drogi, którą ma pójść. Droga ta choć trudna, z wieloma przeszkodami nigdy nie była dobrowolna ale zawsze „za sprawą czystej łaski”.

Proszę kilknąć tutaj, aby przeczytać całość.
 
Zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie
niedziela, 12 czerwca 2016 00:00

Zapraszamy młodzież w wieku od 14 do 30 lat na wyjazd do Krakowa, na Światowe Dni Młodzieży w dniach od 30 do 31 lipca.

Wyjazd w sobotę 30 lipca o godz.4.00 rano. Powrót w niedziele w nocy. Koszt 40 zł. Obejmuje przejazd i ubezpieczenie NW. Będziemy w Łagiewnikach i na czuwaniu nocnym z papieżem Franciszkiem pod gołym niebem oraz na Mszy świętej kończącej Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Zabieramy ze sobą prowiant, karimatę i płaszcz przeciw deszczowy. Niepełnoletni przynoszą zgodę rodziców na wyjazd. Zapisy w zakrystii. Należy podać adres i pesel, numer własnego telefonu, a także numer telefonu do rodziców.

 
Nasza wspólna inicjatywa - ufundowanie sztandaru KTR
czwartek, 02 czerwca 2016 14:39

"…a jako kto może,  niech ku pożytku dobra wspólnego pomoże."  Jan Kochanowski

28 października 1997 roku założone zostało Krzepickie Towarzystwo Regionalne, które zgromadziło ludzi pragnących poznać przeszłość i wizję przyszłości naszej gminy. Przez lata działalności podejmowano liczne inicjatywy - jednoczące tak starych, jak i nowych mieszkańców. Organizowano liczne akcje społeczne, wspierano rozwój miasta i gminy, troszczono się także o kulturę naszego regionu. Dziś - posiadając wyklarowaną wizję przyszłości oraz zapał do pracy - Towarzystwo pragnie wkroczyć w nowy etap działalności.

Proszę kilknąć tutaj, aby przeczytać całość.
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 23