Myśli Proboszcza na trudny czas
niedziela, 19 kwietnia 2020 18:10

„Idąc drogą krzyżową: XIV”

Cisza Wielkiej Soboty to grobowa cisza. Wszystko się skończyło. Jezus umarł na krzyżu. Jego ciało leży w grobie. Kamieniem zasłonięto wejście do jego wnętrza. Zostały tylko łzy bezsilności i wspomnienia. Ale przecież On mówił, że trzeciego dnia zmartwychwstanie. Uczniowie! Gdzie jest wasza wiara? Gdzie się zagubiła? Czy lęk i rozczarowanie są silniejsze od mocy Słowa Jezusowego? Może warto w tej ciszy przypomnieć sobie, co Jezus mówił do każdego z nas. Może znów nasze serca zapałają wiarą, nadzieją i miłością. Przecież Jezus trzeciego dnia po swojej śmierci naprawdę zmartwychwstał, żyje i jest pośród nas. Jeżeli tę prawdę przyjmiemy, to w naszych sercach będzie pokój i moc do radzenia sobie z największymi problemami codzienności.

 
Ważna informacja - transmisja Liturgii na żywo
piątek, 17 kwietnia 2020 10:27

Informujemy, że od dnia dzisiejszego jest możliwosć uczestniczenia w nabożeństwach w naszym kościele poprzez transmisje z kamery stacjonarnej. Przekaz jest odbierany na internetowej stronie Parafii po kliknięciu w menu głównym (po prawej stronie) przycisku "Transmisja na żywo". Jest on dostępny 24/7.

Ponadto jest możliwość obserwacji panoramy Krzepic: https://airmax.pl/kamery/krzepicepanorama

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
czwartek, 16 kwietnia 2020 15:07

„Idąc drogą krzyżową: XIII”

Ciało Jezusa zostało zdjęte z krzyża i złożone w ramiona Matki. Serce Maryi miecz przeniknął. I w ten sposób już na zawsze złączyła swoje Serce z Sercem Syna. Ale mimo bólu i cierpienia nie przestała wierzyć wszystkiemu, co powiedział Jezus. Dlatego jako jedyna nie przyszła do pustego grobu, bo wierzyła, że Jezus zmartwychwstanie. Warto więc zawierzyć się Maryi i złączyć swoje serce z Jej Niepokalanym Sercem, a Ona napełni nas taką wiarą, która nigdy nie zwątpi w zmartwychwstanie, nawet gdyby cały świat zaległy ciemności.

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
środa, 15 kwietnia 2020 15:02

„Idąc drogą krzyżową: XII”

Jezus umiera na krzyżu. Wydaje się, że stracił wszystko i przegrał wszystko. Ale to nie jest prawda. Dopiero w świetle zmartwychwstania dostrzegamy głęboki sens Jezusowej śmierci. Dzięki tej ofierze pokonał śmierć, pokonał też szatana i odkupił ludzki grzech. A zmartwychwstając zbawił nas czyli dał nam nowe wieczne życie z Bogiem. Dlatego spoglądając na krzyż, podziękujmy Jezusowi za Jego śmierć dla nas. I pomyślmy: czy jesteśmy przygotowani na śmierć i życie wieczne z Bogiem. Bo tylko wtedy życie ma sens.

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
wtorek, 14 kwietnia 2020 15:00

„Idąc drogą krzyżową: XI”

Jezus przybity do krzyża. To ludzie zgotowali Mu ten los. On się nie buntuje i poddaje się temu przytwierdzeniu do krzyża, bo wie, że tylko w ten sposób zbawi świat. Ale nawet wisząc na krzyżu pozostaje sobą. Słychać to w modlitwie wstawienniczej za swoich oprawców: „Ojcze, odpuść im, bo nie wiedzą, co czynią”; oraz w słowach skierowanych do jednego z łotrów: „dziś będziesz ze Mną w raju”. Obecnie i my również żyjemy w ogromnych obostrzeniach, które przypominają przybicie do krzyża. Ale możemy tak jak Jezus i w tej trudnej sytuacji pozostać sobą czyli pozostać człowiekiem i dzieckiem Bożym. Stać nas przecież na słowa płynące z serca, które są wsparciem, zrozumieniem i przebaczeniem.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 12 z 30