Odwołanie dyspensy od obowiązku fizycznego uczestniczenia w Eucharystii niedzielnej i świątecznej
piątek, 29 maja 2020 05:25

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
czwartek, 21 maja 2020 09:52

„Spotkania ze Zmartwychwstałym” VII

Pewnego dnia po zmartwychwstaniu Jezusa apostołowie poszli nad Morze Tyberiadzkie, aby łowić ryby. Tej nocy jednak nic nie złowili. Kiedy wrócili na brzeg, tam na nich czekał Jezus. Ale apostołowie Go nie poznali. Jezus im powiedział, aby jeszcze raz wypłynęli, by łowić ryby. Posłuchali Go i złowili mnóstwo ryb. Po tym znaku Jan poznał, że „to jest Pan”. Warto więc uświadomić sobie, że Pan Jezus jest w naszej codzienności i uczestniczy w naszych radościach i naszych smutkach. Jeżeli mamy doświadczyć Jego pomocy, to musimy wsłuchać się w Jego słowo i wypełnić je, tak jak apostołowie.

 
Większa ilość osób w kościele!!!
piątek, 15 maja 2020 16:32

UWAGA!!!

INFORMUJEMY, że od niedzieli 17 maja w naszym kościele może przebywać 81 osób. Serdecznie zapraszamy. Korzystajmy z Sakramentów.

Zachowujmy pozostałe zasady bezpieczeństwa epidemicznego.

Za dotychczasowe zdyscyplinowanie, zrozumienie i cierpliwość  serdecznie dziękujemy.

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
poniedziałek, 11 maja 2020 09:42

„Spotkania ze Zmartwychwstałym” VI

W niedzielę zmartwychwstania, kiedy to Jezus przyszedł do wspólnoty Apostołów, Tomasza nie było w wieczerniku we wspólnocie Kościoła. A kiedy uczniowie dawali świadectwo, że Jezus zmartwychwstał, to im nie uwierzył. Ale Jezusowi zależy na każdym uczniu. Dlatego po ośmiu dniach Jezus przyszedł ponownie do Apostołów i zwrócił się do Tomasza, aby włożył swoje palce w Jego rany, a swoją dłoń w Jego bok. Tomasz to uczynił i uwierzył. W obecnych czasach wielu ludzi wątpi. To jednak nie jest problemem. Najważniejsze jest to, aby poszukiwać Jezusa. Wtedy On przyjdzie do tego poszukującego serca i da dowody, że zmartwychwstał, że żyje i działa.

 
Myśli Proboszcza na trudny czas.
sobota, 02 maja 2020 03:32

„Spotkania ze Zmartwychwstałym” V

W dniu Zmartwychwstania Jezus przychodzi do wspólnot Apostołów, do wspólnoty Kościoła.  Jest wieczór, czas wieczerzy, są razem, chociaż drzwi są zamknięte bo się boją. Jezus wchodzi do środka wieczernika przez zamknięte drzwi. Apostołowie są zaskoczeni ale i uradowani. Jezus najpierw przynosi  im dar pokoju serca. Następnie pozwala się dotknąć, potem je z nimi. Na koniec spotkania tchnie w nich Ducha Świętego, aby nieśli światu misję przebaczenia grzechów.

W naszej codzienności, w której żyjemy, zmartwychwstały Jezus także jest we wspólnocie Kościoła. Jeżeli pragnę doświadczyć Chrystusowej obecności, usłyszeć Jego Słowa, otrzymać przebaczenie grzechów i spożywać Jego Ciało to potrzeba, abym trwał we wspólnocie Kościoła.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 30