Myśli Proboszcza na trudny czas
czwartek, 16 kwietnia 2020 15:07

„Idąc drogą krzyżową: XIII”

Ciało Jezusa zostało zdjęte z krzyża i złożone w ramiona Matki. Serce Maryi miecz przeniknął. I w ten sposób już na zawsze złączyła swoje Serce z Sercem Syna. Ale mimo bólu i cierpienia nie przestała wierzyć wszystkiemu, co powiedział Jezus. Dlatego jako jedyna nie przyszła do pustego grobu, bo wierzyła, że Jezus zmartwychwstanie. Warto więc zawierzyć się Maryi i złączyć swoje serce z Jej Niepokalanym Sercem, a Ona napełni nas taką wiarą, która nigdy nie zwątpi w zmartwychwstanie, nawet gdyby cały świat zaległy ciemności.

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
środa, 15 kwietnia 2020 15:02

„Idąc drogą krzyżową: XII”

Jezus umiera na krzyżu. Wydaje się, że stracił wszystko i przegrał wszystko. Ale to nie jest prawda. Dopiero w świetle zmartwychwstania dostrzegamy głęboki sens Jezusowej śmierci. Dzięki tej ofierze pokonał śmierć, pokonał też szatana i odkupił ludzki grzech. A zmartwychwstając zbawił nas czyli dał nam nowe wieczne życie z Bogiem. Dlatego spoglądając na krzyż, podziękujmy Jezusowi za Jego śmierć dla nas. I pomyślmy: czy jesteśmy przygotowani na śmierć i życie wieczne z Bogiem. Bo tylko wtedy życie ma sens.

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
wtorek, 14 kwietnia 2020 15:00

„Idąc drogą krzyżową: XI”

Jezus przybity do krzyża. To ludzie zgotowali Mu ten los. On się nie buntuje i poddaje się temu przytwierdzeniu do krzyża, bo wie, że tylko w ten sposób zbawi świat. Ale nawet wisząc na krzyżu pozostaje sobą. Słychać to w modlitwie wstawienniczej za swoich oprawców: „Ojcze, odpuść im, bo nie wiedzą, co czynią”; oraz w słowach skierowanych do jednego z łotrów: „dziś będziesz ze Mną w raju”. Obecnie i my również żyjemy w ogromnych obostrzeniach, które przypominają przybicie do krzyża. Ale możemy tak jak Jezus i w tej trudnej sytuacji pozostać sobą czyli pozostać człowiekiem i dzieckiem Bożym. Stać nas przecież na słowa płynące z serca, które są wsparciem, zrozumieniem i przebaczeniem.

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
poniedziałek, 13 kwietnia 2020 14:42

„Idąc drogą krzyżową: X”

Jezus został z szat obnażony. Jest On nagi i poraniony, ciało Jego jest poszarpane biczowaniem i całe pokrwawione. Piłat o Nim powiedział: „ Ecce homo”- oto człowiek. Tak wielu ludzi jest do Niego podobnych, tak wielu jest poranionych. Ale trzeba zauważyć, że ten Jezus z obrazu „ Jezu, ufam Tobie” jest tym „ Ecce homo”, tylko już po zmartwychwstaniu. Dlatego warto otworzyć się na obecność i miłosierdzie Chrystusa, bo On przynosi nam nowe życie i w Jego ranach jest nasze zdrowie. Jezu, ufam Tobie.

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
sobota, 11 kwietnia 2020 15:42

„Życzenia wielkanocne”

Kochani moi. W tegoroczną Wielkanoc, podczas której wspominamy Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, pragnę Wam życzyć najpierw spotkania Zmartwychwstałego. Bo to właśnie zmartwychwstały Chrystus wlewa w ludzkie serce wiarę, że życie jest silniejsze niż śmierć, że miłość jest potężniejsza od nienawiści, a Jego przebaczenie zmywa każdy grzech. Życzę Wam, aby Jezus, w tych czasach lęku, obdarował Wasze serca pokojem, którego świat dać nie może. Życzę Wam zdrowia, radości serca oraz wielu spotkań, szczególnie tych na odległość, bo te są najgłębsze, gdyż pokazują nam bez kogo trudno żyć.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 28