Myśli Proboszcza na trudny czas
wtorek, 14 kwietnia 2020 15:00

„Idąc drogą krzyżową: XI”

Jezus przybity do krzyża. To ludzie zgotowali Mu ten los. On się nie buntuje i poddaje się temu przytwierdzeniu do krzyża, bo wie, że tylko w ten sposób zbawi świat. Ale nawet wisząc na krzyżu pozostaje sobą. Słychać to w modlitwie wstawienniczej za swoich oprawców: „Ojcze, odpuść im, bo nie wiedzą, co czynią”; oraz w słowach skierowanych do jednego z łotrów: „dziś będziesz ze Mną w raju”. Obecnie i my również żyjemy w ogromnych obostrzeniach, które przypominają przybicie do krzyża. Ale możemy tak jak Jezus i w tej trudnej sytuacji pozostać sobą czyli pozostać człowiekiem i dzieckiem Bożym. Stać nas przecież na słowa płynące z serca, które są wsparciem, zrozumieniem i przebaczeniem.

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
poniedziałek, 13 kwietnia 2020 14:42

„Idąc drogą krzyżową: X”

Jezus został z szat obnażony. Jest On nagi i poraniony, ciało Jego jest poszarpane biczowaniem i całe pokrwawione. Piłat o Nim powiedział: „ Ecce homo”- oto człowiek. Tak wielu ludzi jest do Niego podobnych, tak wielu jest poranionych. Ale trzeba zauważyć, że ten Jezus z obrazu „ Jezu, ufam Tobie” jest tym „ Ecce homo”, tylko już po zmartwychwstaniu. Dlatego warto otworzyć się na obecność i miłosierdzie Chrystusa, bo On przynosi nam nowe życie i w Jego ranach jest nasze zdrowie. Jezu, ufam Tobie.

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
sobota, 11 kwietnia 2020 15:42

„Życzenia wielkanocne”

Kochani moi. W tegoroczną Wielkanoc, podczas której wspominamy Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, pragnę Wam życzyć najpierw spotkania Zmartwychwstałego. Bo to właśnie zmartwychwstały Chrystus wlewa w ludzkie serce wiarę, że życie jest silniejsze niż śmierć, że miłość jest potężniejsza od nienawiści, a Jego przebaczenie zmywa każdy grzech. Życzę Wam, aby Jezus, w tych czasach lęku, obdarował Wasze serca pokojem, którego świat dać nie może. Życzę Wam zdrowia, radości serca oraz wielu spotkań, szczególnie tych na odległość, bo te są najgłębsze, gdyż pokazują nam bez kogo trudno żyć.

 
Dar Serca na zakup respiratora
sobota, 11 kwietnia 2020 06:40

DAR SERCA

Księża z naszej Archidiecezji, odpowiadając na propozycję ks. Arcybiskupa, ufundowali z własnych środków respirator dla częstochowskiego szpitala. Zachęcamy naszych parafian do włączenia się w zbiórkę środków na kolejny respirator. Możemy to uczynić przez nabycie Świecy Wielkanocnej (tzw. "paschalik" - zapalamy na czas Błogosławieństwa pokarmów i posiłek wielkanocny). Świeca jest do odebrania w kancelarii parafianej za ofiarę jaką serce podpowie. Mamy jeszcze 60 sztuk (stan z dnia 11 IV godz. 8.45)

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
piątek, 10 kwietnia 2020 14:20

„Idąc drogą krzyżową: IX"

Jezus upada pod krzyżem trzeci raz. Jest to najcięższy upadek, bo spowodowały go grzechy najbliższych. Judasz Go wydał za 30 srebrników, Piotr się Go zaparł mówiąc: nie znam tego człowieka, a reszta apostołów uciekła. Jezus pozostał sam ze swoim krzyżem. Przy tym trzecim upadku warto sobie uświadomić, że ja jestem bliski Jezusowi, bo jestem Jego bratem, uczniem i przyjacielem. Ale kiedy grzeszę i odchodzę od Niego, to On upada pod krzyżem, bo zdrada przyjaciela bardziej boli. Rozeznajmy nasze niewierności Bogu, które zadają cierpienie Jezusowi i podejmijmy trud nawracania się.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 27