Większa ilość osób w kościele!!!
piątek, 15 maja 2020 16:32

UWAGA!!!

INFORMUJEMY, że od niedzieli 17 maja w naszym kościele może przebywać 81 osób. Serdecznie zapraszamy. Korzystajmy z Sakramentów.

Zachowujmy pozostałe zasady bezpieczeństwa epidemicznego.

Za dotychczasowe zdyscyplinowanie, zrozumienie i cierpliwość  serdecznie dziękujemy.

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
poniedziałek, 11 maja 2020 09:42

„Spotkania ze Zmartwychwstałym” VI

W niedzielę zmartwychwstania, kiedy to Jezus przyszedł do wspólnoty Apostołów, Tomasza nie było w wieczerniku we wspólnocie Kościoła. A kiedy uczniowie dawali świadectwo, że Jezus zmartwychwstał, to im nie uwierzył. Ale Jezusowi zależy na każdym uczniu. Dlatego po ośmiu dniach Jezus przyszedł ponownie do Apostołów i zwrócił się do Tomasza, aby włożył swoje palce w Jego rany, a swoją dłoń w Jego bok. Tomasz to uczynił i uwierzył. W obecnych czasach wielu ludzi wątpi. To jednak nie jest problemem. Najważniejsze jest to, aby poszukiwać Jezusa. Wtedy On przyjdzie do tego poszukującego serca i da dowody, że zmartwychwstał, że żyje i działa.

 
Myśli Proboszcza na trudny czas.
sobota, 02 maja 2020 03:32

„Spotkania ze Zmartwychwstałym” V

W dniu Zmartwychwstania Jezus przychodzi do wspólnot Apostołów, do wspólnoty Kościoła.  Jest wieczór, czas wieczerzy, są razem, chociaż drzwi są zamknięte bo się boją. Jezus wchodzi do środka wieczernika przez zamknięte drzwi. Apostołowie są zaskoczeni ale i uradowani. Jezus najpierw przynosi  im dar pokoju serca. Następnie pozwala się dotknąć, potem je z nimi. Na koniec spotkania tchnie w nich Ducha Świętego, aby nieśli światu misję przebaczenia grzechów.

W naszej codzienności, w której żyjemy, zmartwychwstały Jezus także jest we wspólnocie Kościoła. Jeżeli pragnę doświadczyć Chrystusowej obecności, usłyszeć Jego Słowa, otrzymać przebaczenie grzechów i spożywać Jego Ciało to potrzeba, abym trwał we wspólnocie Kościoła.

 

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
wtorek, 28 kwietnia 2020 13:26

„Spotkania ze Zmartwychwstałym” IV

Kleofas z drugim uczniem zostawiają wspólnotę Kościoła i udają się do Emaus. Dla nich wszystko się skończyło. Oni spodziewali się innego biegu wydarzeń, dlatego są rozczarowani i załamani. Ale Jezus z nich nie zrezygnował. Dołącza się do nich, rozmawia z nimi i Pisma im wyjaśnia, aby na nowo wzbudzić wiarę w ich sercach. W końcu zmartwychwstały Jezus daje się poznać przy „łamaniu chleba” czyli podczas Eucharystii. Po tym wydarzeniu uczniowie wracają do Jerozolimy, do wspólnoty Kościoła. Każdemu z nas może się zawalić świat planów i pragnień, tak jak tym uczniom. Może jedyną reakcją będzie ucieczka od tego, co jest trudne i co boli. Ale to wydarzenie uczy nas, że Jezus z nas nie rezygnuje, że jest blisko i pragnie rozmowy z nami. I aby na nowo wzbudzić wiarę w naszych sercach, będzie On Pisma nam wyjaśniał i da się poznać i doświadczyć w Eucharystii. A na koniec przyprowadzi nas do wspólnoty Kościoła.

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
niedziela, 26 kwietnia 2020 20:48

„Spotkania ze Zmartwychwstałym” III

Drugą osobą, z którą spotkał się Jezus po swoim zmartwychwstaniu była Maria Magdalena. Stała ona przed pustym grobem i płakała, bo nie wiedziała, co stało się z ciałem jej umiłowanego Nauczyciela. Wydawało się jej, że po jej Mistrzu zostało tylko martwe ciało, które można jednie umyć i zabalsamować, a może jeszcze nad nim się pomodlić i powspominać. I nagle z tej rozpaczy wyrywa ją głos, który pyta jej serce: „Czemu płaczesz? Kogo szukasz?” A ona ciągle pyta, gdzie jest ciało Jezusa? I w odpowiedzi słyszy swoje imię: „Mario”. W ten sposób jej imię wypowiadał tylko Jezus. Zrozumiała, że to On – zmartwychwstał i żyje. Z radości była zdolna wypowiedzieć tylko: „Rabbuni czyli Nauczycielu”. Ona w tym momencie duchowo zmartwychwstała. W moim i twoim życiu też możliwe jest duchowe zmartwychwstanie. Wystarczy tylko cisza, nawet przy grobie naszych oczekiwań, i płynąca z serca modlitwa imieniem Jezus. A po jakimś czasie przyjdzie On sam i wypowie moje i twoje imię, i wtedy już będę pewny, że On żyje, że jest ze mną i tak już pozostanie na zawsze.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 29