WIZYTA DUSZPASTERSKA W RODZINACH w sytuacji epidemii
sobota, 12 grudnia 2020 10:08

Adres e-mail Parafii:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ W RODZINACH (tzw. Kolędy)  w sytuacji epidemii:

W związku z sytuacją epidemiczną, biorąc pod uwagę zalecenia ks. Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego (można o nich przeczytać także w bieżącym numerze tygodnika NIEDZIELA) informujemy o wyjątkowym sposobie tegorocznej wizyty kolędowej w domach parafian.

ZMIANA!!!  Z racji "narodowej kwarantanny" następuje zmiana dotychczasowych planów wizyty duszpasterskiej. Aktualnie planujemy ją w dniach  od 18 stycznia do 13 lutego  2021r.    Prosimy by śledzić ogłoszenia parafialne. Pozostałe zasady pozostają bez zmian (poniżej).

Odwiedzimy domy tych parafian, którzy zgłoszą taką wolę do kancelarii parafialnej lub zakrystii przynajmniej na 2 dni przed planowaną wizytą ( wg harmonogramu kolędy). Mieszkańcy danego domu muszą być pewni, że nie są w trakcie leczenia jakiejkolwiek infekcji włącznie z covid-19 – chodzi o bezpieczeństwo własne (zdrowy układ odpornościowy) i bezpieczeństwo innych (by ksiądz nie przeniósł zakażenia do innych domów).

Podczas wizyty indywidualnej dokona się błogosławieństwo mieszkańców oraz domu/mieszkania i będzie czas na krótką wspólną modlitwę.

Na dłuższą rozmowę duszpasterską, szczególnie dotyczącą spraw duszpasterskich, parafialnych czy osobistych,  umawiamy się z księdzem, na konkretny dzień i godzinę w budynku parafii. Nie możemy podejmować dłuższych rozmów podczas kolędy w domach.

W dniu wyznaczonej kolędy indywidualnej będzie także sprawowana Msza św. w intencji mieszkańców danej ulicy o godz. 17.00 Są na nią zaproszeni wszyscy mieszkańcy danej ulicy, a szczególnie ci, którzy nie zdecydowali się na kolędę indywidualną.

Harmonogram wizyt i nabożeństw kolędowych jest już dostępny na internetowej stronie Parafii (poniżej) oraz na facebooku parafialnym. Będzie także przypominany w ogłoszeniach parafialnych od niedzieli 27 XII.

Przepraszamy za wynikające trudności i prosimy o zrozumienie dziękując za wielkoduszność, cierpliwość i otwartość na współpracę we wspólnocie parafialnej pokonując wszelkie przeciwności zewnętrzne jakie obecnie są.

Ks. Proboszcz Sławomir Masłowski

Krzepice, 13 grudnia 2020

HARMONOGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ W RODZINACH 2021 w sytuacji epidemii

(z racji dynamicznie rozwijającej się sytuacji prosimy o śledzenie informacji na internetowej stronie Parafii)

18 stycznia poniedziałek

Powstańców Śląskich, Stolarska, Nadrzeczna, Wesoła, Wenecka, Rynek, Mała, Ciasna, Krótka, Wieluńska

19 stycznia wtorek

Kuków, Praga, Sosnowa, Dankowice I 93 – 107

20 stycznia środa

ks. Muznerowskiego, Słoneczna

21 stycznia czwartek

Andersa, Lipowa, Brzozowa, Kasztanowa, Bukowa, ks. Stasiewicza, Fieldorfa

22 stycznia piątek

Wyspiańskiego

23 stycznia sobota

Chopina, Kozielewskiego, Ustronna, Wiśniowa

25 stycznia poniedziałek

Częstochowska

26 stycznia wtorek

Dzielna, Szkolna, Strażacka

27 stycznia środa

Słowackiego, Reymonta, Orzeszkowej, Norwida, Asnyka, Prusa, Konopnickiej

28 stycznia czwartek

Dąbrowskiego, Magreta

29 stycznia piątek

Polna, Ogrodowa

30 stycznia sobota

Kazimierza Wielkiego

1 lutego poniedziałek

Zwierzyniec I

2 lutego wtorek

Dankowice III, II, Parcele

3 lutego środa

Dankowice I

4 lutego czwartek

Lutrowskie, Cicha, Skłodowskiej – Curie

5 lutego piątek

11 Listopada, Przemysłowa, Bursztynowa, Dworcowa, Towarowa, Tęczowa

6 lutego sobota

Kuźniczka, Piaskowa, Nowokrzepice, Młyńska

8 lutego poniedziałek

Mickiewicza, Sportowa, Spokojna

9 lutego wtorek

Dolna, Krakowska, 3 Maja

10 lutego środa

Ryły, Leśna, Parkowa, Targowa

11 lutego czwartek

Kościuszki, Zapłocie

12 lutego piątek

Sienkiewicza, Solna

13 lutego sobota

Broniewskiego

 

 
W setną rocznicę urodzin Jana Pawła II
czwartek, 22 października 2020 08:01

      Św. Jan Paweł II.   Setna rocznica urodzin.

22 października to dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. Pamiętamy go jako duszpasterza, biskupa krakowskiego kard Karola Wojtyłę i przed wszystkim Następcę św. Piotra  czyli Papieża Jana Pawła II. Głosił Ewangelię i sprawował Chrystusowe Sakramenty na całym świecie przez 27 lat pontyfikatu. Dzięki jego osobie także nasza Ojczyzna stała się bardziej znana w świecie. Dzięki jego posługiwaniu wielu ludzi zaczęło spoglądać na swoje życie  w świetle Ewangelii. Dzięki jego działaniom stajemy w PRAWDZIE i bez LĘKU wobec rozliczeń przeszłości, wyzwań  współczesności oraz zagadnień przyszłości. Ze względu na swoją posługę staje się on „na naszych oczach” także obiektem zainteresowań tych, którzy według własnych kryteriów chcą nadać mu etykietkę oceniającą jego osobę. W całym współczesnym zamęcie trwanie w PRAWDZIE, MIŁOŚCI  i CIERPLIWOŚCI pozwoli nam zachować trzeźwe spojrzenie nie tylko na wartość jego Pontyfikatu i jego osoby ale także nam samym da wewnętrzne narzędzie dla wartościowego przeżywania swego życia. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przybliżającej postać Jana Pawła II.

Aby obejrzeć prezentację kliknij na poniższy link:

https://artsandculture.google.com/exhibit/karol-wojty%C5%82a-narodziny/KQICToaicSVbKg

 
Informacje stałe 2020/2021
sobota, 20 czerwca 2020 10:20

Adres e-mail Parafii:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

INFORMACJE STAŁE  2020/2021:

- Msze św. w naszej Parafii są sprawowane wg zwykłego porządku tzn.:

W dni powszednie:   od poniedziałku do piątku: o godz. 6.30; 7.00 oraz o godz. 17.30; 18.00

                                  w soboty:  o godz. 6.30 i 7.00  oraz o godz. 18.00 (msza niedzielna)

Nie ma Mszy św. w szpitalu!

W niedziele:

w kościele parafialnym: godz. 7.00;   9.00;  10.30;   12.00;   18.00

w kaplicy w Zwierzyńcu I o godz. 9.00   w kaplicy w Dankowicach  o godz. 11.00

Spowiedź: podczas Mszy św.; (w miarę obecności i możliwości kapłana – zachęcamy by korzystać w tygodniu)

Kancelaria Parafii:  pon. – pt.:  8.00 - 9.00 i 16.00 -17.00;  sob. 8.00 - 9.00  ( z wyjątkiem świąt kościelnych i cywilnych)

Narzeczeni umawiają się na rozmowę przedślubną  (tzw. zapowiedzi) na konkretny termin ok. 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu.     PRE-KANY – jedynie w Duszpasterstwie Rodzin NAZARET–można odbywać nawet rok przed planowaną datą ślubu.

- Informujemy, że spokojnie możemy uczestniczyć w liturgii Mszy św. bowiem mieścimy się w określonych limitach osób uczestniczących w nabożeństwach (obecnie jest to 114 osób jednocześnie w kościele - nie licząc osób na zewnątrz.). Trzeba jednak zachowywać zasady bezpieczeństwa:

1. ZASŁANIAMY USTA  I  NOS  !!!

2. ZACHOWUJEMY  DYSTANS  !!!

3. DBAMY O HIGIENĘ OSOBISTĄ i DEZYNFEKCJĘ !!!

3. MAJĄC UZASADNIONE PRZEKONANIE O MOŻLIWOŚCI KONTAKTU Z OSOBAMI ZAKAŻONYMI UNIKAMY PRZEBYWANIA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH, ABY NIE STAWAĆ SIĘ OSOBĄ ZAKAŻAJĄCĄ INNYCH.  MAJĄC JAKIEKOLWIEK OZNAKI INFEKCJI POZOSTAŃMY W DOMU!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRZESTRZEGAJĄCYM TE ZASADY.

Dyspensa od obowiązku osobistego fizycznego uczestniczenia w Eucharystii dotyczy osób: w podeszłym wieku (powyżej 75 lat), z objawami choroby oraz tych, którzy mają wielką obawę przed zarażeniem. W praktyce dotyczy to tych osób, które nie wychodzą z domów.

- Msze św. pogrzebowe sprawujemy przy obecności w kościele ciał zmarłych. Na cmentarz jednak nie idziemy pieszo, jak było przed epidemią, lecz udajemy się tam samochodami. Nadal nie ma także pierwszej części obrzędów pogrzebowych czyli przy otwartej trumnie.

- Aż do odwołania stanu epidemii nie ma możliwości rezerwowania miejsc na cmentarzu. Groby „NN” są przeznaczone do ponownego wykorzystania (można je sprawdzić w internetowej wyszukiwarce naszego cmentarza).

- Od 1 czerwca br. obowiązuje nowy sposób przygotowania do Sakr. Małżeństwa. Został on opracowany po to, by potwierdzić i podkreślić dar tego Sakramentu dla mężczyzny i kobiety, którzy chcą zrealizować swoje człowieczeństwo w powołaniu małżeńskim: w nierozerwalnym związku trwającym przez całe życie wraz z rodzicielstwem. Aktualne reguły przygotowania do Sakr. Małżeństwa biorą także pod uwagę zmiany jakie zachodzą w życiu społecznym (np. mobilność młodego pokolenia). Szczegóły w kancelarii Parafii.

- Dziękujemy wszystkim, którzy zdając sobie sprawę z trudności materialnych Parafii składają hojniejszą ofiarę na tacę lub przez wpłaty na konto Parafii.  Numer konta Parafii podany na stronie internetowej.

         

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
piątek, 29 maja 2020 20:22

„Spotkania ze Zmartwychwstałym” IX

Ostatnim spotkaniem Apostołów ze Zmartwychwstałym było spotkanie na Górze Wniebowstąpienia. Jezus zaprosił ich, aby na własne oczy zobaczyli, jak wraca do Ojca do nieba. Ale tym samym pragnie im pokazać, jaki jest cel również ich życia i życia każdego człowieka. Jezus pociesza Apostołów, że mimo faktu bycia z Ojcem w niebie, będzie przebywał z uczniami „przez wszystkie dni aż do skończenia świata”. Zapewnia ich, że udzieli im Ducha Świętego Pocieszyciela, który wzmocni ich wiarę i doprowadzi do całej Prawdy. Apostołowie natomiast mają zanieść całemu światu Ewangelię Bożego Miłosierdzia. Otwórzmy się więc na obecność Jezusa Zmartwychwstałego w naszym życiu, a otrzymamy Ducha Świętego Pocieszyciela, który da nam moc niesienia innym Ewangelii Miłosierdzia.

 

 

„Spotkania ze Zmartwychwstałym” VIII

Zmartwychwstały Jezus spożył śniadanie z Piotrem nad Morzem Tyberiadzkim. Po spożytym posiłku, kiedy już ognisko dogasało, Jezus zapytał Piotra o miłość do Niego. Uczynił to trzy razy. A Piotr za każdym razem odpowiedział pozytywnie. Dla Jezusa miłość jest najważniejsza i od niej uzależnia posłanie człowieka , aby wypełnił Bożą wolę. Dlatego Piotr usłyszał od Jezusa, aby pasł Jego owce. A Piotr na nowo poszedł za Nim. Warto więc spytać siebie samego o moją miłość do Jezusa: czy ona jest w moim sercu i czy jest na pierwszym miejscu? Od odpowiedzi na to pytanie zależy całe moje życie: kim jestem i dokąd idę?

 
Odwołanie dyspensy od obowiązku fizycznego uczestniczenia w Eucharystii niedzielnej i świątecznej
piątek, 29 maja 2020 05:25

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 30