Św. Michał Archanioł w Krzepicach
wtorek, 08 września 2015 00:00

W dniach od 4 do 6 września 2015 roku w krzepickiej parafii miało miejsce nawiedzenie figury Świętego Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Górze Gargano. Właścicielem figury są Michalici, których założycielem był błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz (1842-1912), beatyfikowany 19 czerwca 2005 roku w Warszawie.

Oryginalna figura Świętego Michała Archanioła znajduje się w Apulli – południowo-wschodnim regionie Włoch w grocie Góry Gargano w mieście Monte Sant’Angelo, w najsłynniejszym sanktuarium ku czci świętego Michała Archanioła. Rzeźbę w 1507 r. wykonaj Andrzej Contucci zw. Sansowino. Figura jest wykonana w białym marmurze z Carrary. Wysoka na 130 cm przedstawia Archanioła Michała jako uśmiechniętego młodzieńca z lokami na głowie, w stroju rzymskiego legionisty okrytego płaszczem. Pod stopami leży pokonany szatan.

Proszę kliknąć tutaj, aby przeczytać całość.
 
Powrót na pielgrzymkowy szlak...
niedziela, 06 września 2015 00:00

Pewne decyzje rodzą się spontanicznie, jakby obok nas, ale tak naprawdę, to „Duch tchnie jako chce”… Tak było z decyzją, by po 24 latach wrócić na pielgrzymkowy szlak, choćby na jeden dzień.

Proszę kliknąć tutaj, aby przeczytać całość.
 
Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła
piątek, 28 sierpnia 2015 00:00

Parafia św. Jakuba Apostoła w Krzepicach wkrótce dostąpi zaszczytu nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na górze Gargano. Ów wyjątkowy dla całej parafii okres przypadać będzie na 4-6 września 2015 roku. Z całego serca zapraszamy do wspólnej modlitwy zarówno parafian jak i przyjezdnych gości.

PLAN NAWIEDZENIA

 

 
Krzepickie Dni Jakubowe już za nami...
czwartek, 30 lipca 2015 00:00

Jak co roku, w Krzepicach obchodzono Dni Jakubowe. Rozpoczęły się one już w piątek 24 lipca, trwając do niedzieli 26 lipca. Głównym organizatorem uroczystości był Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach przy współpracy Parafii pw. św. Jakuba. Patronat medialny objęło Radio Katowice oraz Gazeta Kłobucka i Kulisy Powiatu.

Proszę kliknąć tutaj, aby przeczytać całość.
 
Krzepicka pielgrzymka do Niepokalanowa i Loretto
czwartek, 16 lipca 2015 00:00

7 lipca odbyła się wspaniała pielgrzymka wiernych z Parafii Krzepice zorganizowana przez ks. Stanisława Krupińskiego. Celem pielgrzymki był pobyt w Niepokalanowie i Loretto. Po drodze odwiedziliśmy Szymanów, gdzie znajduje się figura Pani Jazłowieckiej oraz elitarne gimnazjum i liceum dla dziewcząt.

Proszę kliknąć tutaj, aby przeczytać całość.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 11