Dar Serca na zakup respiratora
sobota, 11 kwietnia 2020 06:40

DAR SERCA

Księża z naszej Archidiecezji, odpowiadając na propozycję ks. Arcybiskupa, ufundowali z własnych środków respirator dla częstochowskiego szpitala. Zachęcamy naszych parafian do włączenia się w zbiórkę środków na kolejny respirator. Możemy to uczynić przez nabycie Świecy Wielkanocnej (tzw. "paschalik" - zapalamy na czas Błogosławieństwa pokarmów i posiłek wielkanocny). Świeca jest do odebrania w kancelarii parafianej za ofiarę jaką serce podpowie. Mamy jeszcze 60 sztuk (stan z dnia 11 IV godz. 8.45)

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
piątek, 10 kwietnia 2020 14:20

„Idąc drogą krzyżową: IX"

Jezus upada pod krzyżem trzeci raz. Jest to najcięższy upadek, bo spowodowały go grzechy najbliższych. Judasz Go wydał za 30 srebrników, Piotr się Go zaparł mówiąc: nie znam tego człowieka, a reszta apostołów uciekła. Jezus pozostał sam ze swoim krzyżem. Przy tym trzecim upadku warto sobie uświadomić, że ja jestem bliski Jezusowi, bo jestem Jego bratem, uczniem i przyjacielem. Ale kiedy grzeszę i odchodzę od Niego, to On upada pod krzyżem, bo zdrada przyjaciela bardziej boli. Rozeznajmy nasze niewierności Bogu, które zadają cierpienie Jezusowi i podejmijmy trud nawracania się.

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
czwartek, 09 kwietnia 2020 08:51

„Idąc drogą krzyżową: VIII"

Kobiety użalają się nad losem Jezusa, a On im odpowiada, aby zapłakały nad sobą i swoimi dziećmi. Bo samo współczucie nie wystarczy, aby być zbawionym. Potrzeba nawrócenia, złączenia swojego życia z Jezusem i pójścia za Nim. Rozważając mękę Jezusa Chrystusa warto popatrzeć na swoje życie i zapytać się: czy tylko użalam się nad Nim i nad sobą, czy też podejmuję wezwanie do nawrócenia i łącząc swoje życie z Jezusem idę za Nim?

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
wtorek, 07 kwietnia 2020 13:59

„Idąc drogą krzyżową: VII”

Jezus drugi raz upada pod krzyżem. Może dla niektórych jest to zaskoczeniem, że Syn Boży, jak każdy inny człowiek, ma ograniczone możliwości i upada pod krzyżem cierpienia. I mimo, że pomogła mu Maryja, Szymon z Cyreny i Weronika, to i tak odczuł przygniatający ciężar krzyża. A jednak Jezus powstaje, bo czyni to z miłości do Ojca i do ludzi. Ja też upadam pod ciężarem krzyża moich słabości i cierpienia. Ale powstaję i czynię to z miłości do Boga i tych ludzi, z którymi się spotykam. A dla kogo ty powstajesz ze swoich upadków? Czy tak samo jak Jezus: dla Boga i dla ludzi, których spotykasz na swojej drodze życia?

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 13:27

„Idąc drogą krzyżową: VI”

Święta Weronika to wyjątkowa kobieta. Jest nią nie tylko dlatego, że współczuła Jezusowi na Jego drodze krzyżowej. Inne kobiety też Mu współczuły. Jest wyjątkowa, ponieważ wyszła z tłumu i otarła Mu twarz. Była na tyle odważna, by cierpiącemu Jezusowi okazać miłosierdzie. Czy mnie także stać, aby komuś okazać miłosierdzie? To nie muszą być wielkie czyny. To może być zwykły telefon do kogoś, kto mi jest bliski, aby wiedział, że pamiętam. Wtedy w jego sercu zrodzi się pokój i siła miłości do niesienia krzyża. Oby każde cierpiące i zalęknione serce usłyszało dźwięki dzwoniącego telefonu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 23