XXII Spotkanie Młodych w Wołczynie
niedziela, 21 czerwca 2015 00:00

Tegoroczne, 22. Spotkanie Młodych w Wołczynie, odbędzie się pod hasłem TRWAJ W MIŁOŚCI. Parafia Świętego Jakuba Apostoła w Krzepicach, jak co roku, organizuje kolejny wyjazd, który jest czymś więcej niż tylko wycieczką o charakterze rekolekcyjnym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.
 
Zbliżający się diakonat
niedziela, 05 kwietnia 2015 00:00

Podaje się do publicznej wiadomości, że Mateusz Tomasz Muszyński, alumn Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie, urodzony 15 czerwca 1991r  w Krzepicach, jest kandydatem do święceń diakonatu. Kandydata poleca się pobożnym modlitwom wiernych. Kto by zaś wiedział o jego niewłaściwym postępowaniu lub jakichś przeszkodach, które by czyniły go niegodnym świętego kapłaństwa, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić bezzwłocznie miejscowego księdza proboszcza.

Niech zmartwychwstały Chrystus, wieczny Kapłan na wzór Melchizedeka, będzie dla niego wzorem i opoką, szczęść Boże!

 
Triduum Paschalne
czwartek, 02 kwietnia 2015 00:00

Triduum Paschalne stanowi ostateczne zwieńczenie trudu Wielkiego Postu, długo wyczekiwane od samego jego początku. To także czas szczególny, choćby przez wspomnianą paschę, czyli z łaciny: przejście. Jeżeli czterdzieści dni oczekiwania przedstawilibyśmy jako krętą i pełną pokus drogę do celu – zmian, domu lub jakiegoś etapu – to w najbliższe dni będą przejściem przez ostatnią furtkę. Nie zawróćmy więc przed nią, lecz z wiarą oraz pokorą zagłębmy się w wielkanocne misterium.

 

Proszę kliknąć tutaj, aby przeczytać całość.
 
Bóg w zasięgu - czy jesteś podłączony?
środa, 11 marca 2015 00:00

Rekolekcje Wielkopostne 30 marca - 1 kwietnia 2015

Gimnazjum: 830
Szkoła średnia: 1000
Maksymalna moc sygnału: 1900

Bądź!

 

 
Budowa relacji ojca z dzieckiem
czwartek, 11 grudnia 2014 15:31

Kiedy właściwie zaczyna się bycie tatą? Jedni czują się ojcem już od chwili, kiedy partnerka powie, że spodziewają się maleństwa. Inni stają się tatą wraz z powiększaniem się brzucha mamy, pierwszym kopnięciem nóżek dziecka, gdy przetną pępowinę, gdy pierwszy raz wezmą malutkiego człowieka na ręce lub o wiele, wiele później... Nie ma w tym nic złego, każdy do tej niezwykłej roli dojrzewa w innym tempie. To, co jest ważne, to żeby przygotowania zacząć jak najwcześniej. Tak, tak...tata potrzebny jest dziecku od samego początku – chociaż to kobieta nosi malca w brzuchu, to Ty jesteś równie ważny jak mama! Miesiące ciąży są dla Waszej trójki szansą, żeby przygotować się do nowej roli i zdobyć odpowiednią wiedzę.

 

Proszę kliknąć tutaj, aby przeczytać całość.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 11