Dni Jakubowe - co i jak?
piątek, 12 lipca 2013 00:00

Mamy przyjemność ogłosić oficjalny plan wydarzeń, przewidziany na II Krzepickie Dni Jakubowe! Całość będzie miała miejsce na rynku miejskim w Krzepicach i tutejszym kościele parafialnym.

alt25 lipca (czwartek)
1800 Msza święta odpustowa w kościele św. Jakuba Apostoła
1845 Koncert kwartetu instrumentów dętych drewnianych "A quatro" we wnętrzu kościoła św. Jakuba Apostoła - muzyka barokowa (flecistka Anna Zmarzły, oboista Marcin Langer, klarnecista Wojciech Pyda i fagocista Mieczysław Hłond).
1900 Turniej piłki nożnej o Puchar ks. Szymona Szymochy oraz nagrodę Burmistrza Krzepic i Rady Miejskiej. W turnieju wezmą udział przedstawiciele Parafii, Samorządu, Domu Kultury, oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Miejsce: "Orlik" przy Zespole Szkół w Krzepicach (ul. Ryły). Koordynatorem będzie pan Krzysztof Nagłowski.

26 lipca (piątek)
1800 Msza święta ku czci św. Anny w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w intencji seniorów i emerytów.
1900 Spektakl pantomimiczny we wnętrzu krzepickiego kościoła.
1930 "Moje Camino". Spotkanie z panem Pawłem Czają - pielgrzymem z Kalisza - sala w Domu Parafialnym.

27 lipca (sobota)alt
1645 Spotkanie z panem Szymonem Hołownią w kościele pw. św. Jakuba Apostoła. Organizatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Krzepicach.
1800 Msza święta w kościele pw. św. Jakuba Apostoła.
1900 Przejście korowodu jakubowych wędrowców na czele ze św. Jakubem Apostołem w towarzystwie Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Starokrzepic wraz z Mażoretkami (korowód wyruszy z placu przykościelnego na płytę główną rynku w Krzepicach).
1915 Oficjalne otwarcie II Krzepickich Dni Jakubowych - przekazanie przez Burmistrza Krzepic świętemu Jakubowi klucza do bram miasta.
1945 "Jakubowe Opowieści" - plenerowy spektakl teatralny w wykonaniu artystów działających w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzepicach.
2100 Roztańczona podróż w czasie. Muzyczne hity minionych dekad, czyli legendarne przeboje szwedzkiej grupy "Abba".
2230- 0000 Koncert zespołu "Sierociniec".

28 lipca (niedziela)
600 Zawody wędkarskie dla dorosłych o Puchar Burmistrza Krzepic na zbiorniku wodnym "Łezka".
1200 Uroczysta suma odpustowa w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Krzepicach. Oprawa muzyczna - Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzepic.
1330 Plenerowy spektakl pantomimiczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z Krzepic i Wielunia.
1400 Jarmarkowe granie i śpiewanie z kapelą podwórkową "U Andrzeja".
1500 Wiwat na cześć Jakubów - barwny korowód ulicami Krzepic połączony z przejazdem samochodów zabytkowych. Oprawa muzyczna - Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Zajączek Pierwszych.
1515 Gromkie "sto lat" dla Solenizantów oraz wspólne zdjęcie II zlotu Jakubów i Krzystofów. Dodatkowo muzyczno-taneczny upominek dla Solenizantów od zespołu "Ferajna" ze Starokrzepic oraz dzieci z grupy tanecznej działającej przy klubie FIFITNESS z Krzepic.
1530 "Biesiadnie i ciut na ludowo!" - rodzinna biesiada polska, cygańska, śląska i góralska z zespołem "Trojoki".
1730 "Kulturalny odkurzacz" - wspólnie odkurzamy znane i lubiane przeboje z lat 60', 70' i 80' (studio piosenki Gminnego Ośrodka Kultury w Krzepicach).
1900 Harcerskie śpiewanie dla każdego w ciekawej aranżacji i oryginalnym brzmieniu (folk, rock, blues, ska i reggae) z zespołem [Harcerze] n.
2100 "Folkowe rytmy świata" - koncert zespołu "REDLIN".

altDodatkowo:

Dwudniowy Jarmark Kupiecki
Promocja książki ks. Pawła Kostrzewskiego pt. "Ks. Edward Stasiewicz (1914-2004) duszpasterz i działacz społeczny" (niedziela, godz. 1500 część handlowo-wystawiennicza) oraz sprzedaż książek: "Blask dawnych Krzepic" autorstwa Romualda Cieśli oraz "Krzepice a historia Rzeczpospolitej" - praca zbiorowa (stoisko GOK Krzepice).

Nordic walking Jakubowym Szlakiem - wspólna wędrówka piesza z Bodzanowic do Krzepic (z udziałem mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki (koło Opola) oraz instruktorów tamtejszego Gminnego Ośrodka Kultury. Zbiórka uczestników o godzinie 800 przy kościele w Bodzanowicach. Wejście grupy do Krzepic zaplanowane jest na godzinę 1200 (sumę odpustową). Dojazd do Bodzanowic we własnym zakresie, zapisy do 23 lipca pod nr tel. (34) 3175 033 od poniedziałku do piątku w godzinach 800 - 1800.

Pielgrzymka rowerowa "Częstochowskie Camino" (sobota, 27 lipca). Wyjazd do Częstochowy o godzinie 730 z parkingu przy Kościele św. Jakuba Apostoła w Krzepicach. Koordynator: pan Zbigniew Kulej (tel. 601 262 603).

Kreatywny kącik dla najmłodszych

Zlot Jakubów i Krzysztofów (niedziela, 28 lipca). Solenizanci mogą zapisywać się w "Biurze Zlotu" na płycie głównej rynku w Krzepicach, które czynne będzie w godzinach 1100 - 1430.

Pobijmy rekord frekwencji z zeszłego roku!

Powyższy plan opracowany został przez GOK Krzepice, link do oryginalnego plakatu: http://img194.imageshack.us/img194/8769/pvg0.jpg

 

Więcej…
 
Mamy nowych kapłanów!
piątek, 28 czerwca 2013 18:55

Drodzy parafianie, z radością pragniemy przedstawić wam naszych nowych księży wikariuszy:

ks. Stanisława Krupińskiego, który przybył do nas z parafii św. Stanisława Kostki w Częstochowie,
ks. Jarosława Sowę, przybyłego z parafii św. Zygmunta w Częstochowie,
oraz ks. Grzegorza Stanulę, który przyjechał do nas z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Strzałkowie.

Kapłanom życzymy Bożego Błogosławieństwa, radości, życzliwości, sił do działania oraz opieki Matki Przenajświętszej i św. Michała Archanioła. Przyjmijmy ich z otwartymi ramionami i sercami!

 

Jednocześnie pamiętajmy o naszych drogich, poprzednich księżach wikariuszach, polecając ich w naszej codziennej modlitwie. Przypominamy, że odchodzą oni do:

ks. Tomasz Mucha - Wielunia,
ks. Jacek Drozdek - Mokrska,
ks. Zbigniew Krutin - Radomska,

szczęść im Boże!

 
Poszukiwani chłopcy i mężczyźni!
piątek, 21 czerwca 2013 11:34

Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach poszukuje chłopców i mężczyzn do udziału w "Jakubowych Opowieściach", czyli plenerowym Spektaklu Teatralnym, który realizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach.

Premiera będzie miałą miejsce 27 lipca 2013r o godzinie 19:30 podczas Krzepickich Dni Jakubowych.

Uwaga! Nie trzeba recytować, śpiewać oraz uczyć się roli na pamięć!
...Na czym będzie polegał udział w widowisku? Zainteresowanych zaprawsamy na spotkanie z reżyserem spektaklu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 26 czerwca (w środę), o godzinie 18:00 w sali kinowej GOK w Krzepicach.

Gwarantujemy:

  • ciekawe zajęcia,
  • rozwój artystycznych zdolności,
  • sławę na szczebu lokalnym, szczególnie wśród płci pięknej.

ZAPRASZAMY,
liczymy na Waszą obecność!

 

 
Już za miesiąc Dni Jakubowe
piątek, 21 czerwca 2013 00:00

Drodzy parafianie!alt

W dniach 25-28 lipca (czwartek-niedziela) 2013r. Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach we współpracy z Lokalną Grupą Działania „Zielony Wierzchołek Śląska” oraz Parafią pw. św. Jakuba organizują Krzepickie Dni Jakubowe.
Pierwsze dwa dni będą obfitowały w spotkania i prelekcje nawiązujące do historii i idei wędrowania najstarszym szlakiem pątniczym Europy, natomiast weekend wypełnią wydarzenia odbywające się w rynku miasta.

Inspiracją dla organizatorów imprezy są m.in. – odnawiane w całej Europie – Drogi św. Jakuba. Szlak Jakubowy, w średniowieczu był jednym z najważniejszych szlaków pątniczych Europy. Do grobu Apostoła w Santiago de Compostela pielgrzymowali mieszkańcy najodleglejszych zakątków Europy. Obecnie przybywa szlaków, pielgrzymów i informacji na ten temat - należy podkreślić, że Jurajska Droga św. Jakuba przebiega przez Krzepice i wschodnią część województwa opolskiego na Górę św. Anny.

Program Dni Jakubowych będzie połączeniem obchodów odpustu parafialnego w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Krzepicach z tradycyjnym jarmarkiem kupieckim, prezentacjami artystycznymi lokalnych zespołów folklorystycznych, grup młodzieżowych (teatralnych i muzycznych), orkiestr dętych.

Towarzyszący Krzepickim Dniom Jakubowym jarmark kupiecki, będzie okazją do prezentacji i promocji lokalnego dziedzictwa kulturowego. W części handlowo wystawienniczej będą mogli zaprezentować się artyści, rękodzielnicy, wytwórcy produktów regionalnych, Koła Gospodyń Wiejskich prezentujące wyroby kuchni regionalnej, lokalne stowarzyszenia, grupy nieformalne, firmy i instytucje związane z kulturą regionu zainteresowane prezentacją swoich wyrobów.

W związku z powyższym zapraszamy Państwa do udziału w Krzepickich Dniach Jakubowych. Udział w imprezie (jarmarku kupieckim) jest bezpłatny. Wystawcy we własnym zakresie organizują stoisko wystawowe w miejscu wyznaczonym przez organizatora, po wcześniejszym wysłaniu pisemnego zgłoszenia do dnia 12 lipca 2013r. na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach ul. Częstochowska 27, 42-160 Krzepice.

Informacji dotyczących imprezy udzielają pracownicy GOK w Krzepicach – tel. (34)3175 – 033.

Spotkajmy się na Jakubowym Szlaku!

(Powyższy tekst jest cytatem z listu GOK do mieszkańców Gminy Krzepice)

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 następna > ostatnia >>

Strona 27 z 27