Św. Charbel w Krzepicach - podsumowanie rekolekcji
środa, 23 grudnia 2015 00:00

 

W dniach 12-15 grudnia w parafii św. Jakuba w Krzepicach odbyły się niezwykłe rekolekcje adwentowe, które przeprowadził ks. Jarosław Cielecki duchowy syn i czciciel św. Charbela. Tegoroczne nauki stanowiły wyjątkowe przeżycie z ciekawą drogą do nich prowadzącą - pełną działania Ducha Świętego, który niczego nie pozostawił przypadkowi.
Proszę kliknąć tutaj, aby przeczytać całość.
 
Rekolekcje adwentowe
poniedziałek, 07 grudnia 2015 00:00

Czekając na przyjście Pana Jezusa zapraszamy was, drodzy parafianie, na rekolekcje adwentowe. Przypadają one w nadzwyczajnym Roku Jubileuszowym Miłosierdzia. Rekolekcje poprowadzi ks. Jarosław Cielecki, duchowy syn św. Charbela.

Wśród wielkiej rzeczy świętych, towarzyszących przyjściu Emanuela na Ziemię jest święty Charbel Makhlouf (1828-1898) z Libanu. Radujemy się, że w swoich relikwiach przybywa do naszej parafii, aby tu pozostać z nami przy Panu Jezusie Eucharystycznym w kaplicy adoracji.

Dziś ten cudotwórca z Libanu przychodzi do nas, żyjących w czasach ostatecznych – w dobie wzmożonego terroryzm, kryzysu więzi rodzinnych i osobistego zagubienia moralnego – z orędziem modlitwy. To dla nas wielka łaska Roku Jubileuszowego. Odpowiedzmy pozytywnie na zaproszenie wejścia do świątyni Krzepickiej za św. Charbelem, aby się spotkać z Bogiem Ojcem Miłosierdzia przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym. Jezus mówi do nas: niebo i ziemią przeminą, ale moje słowa nie przeminą. W czasie rekolekcji usłyszymy żywe Słowo Boże, przemieniające nasz serca po to, by nie lękało się ono i było silne. Zróbmy wszystko, aby w swoim zabieganiu tu być. W duchu miłości bliźniego powiadomcie i zabierzcie ze sobą smutnych i zagubionych, abyśmy wspólnie doświadczyli Bożego Miłosierdzia.

Święty Charbelu, patronie naszego adwentowego oczekiwania na spotkanie z Jezusem, módl się za nami.

PLAN REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

 

 
Narodowe Święto Niepodległości
wtorek, 17 listopada 2015 00:00

11 listopada jest dla nas świętem szczególnym. Dzień ten stał się symbolem definitywnego przekreślenia 123. letniego okresu braku własnej państwowości. Święto zostało przywrócone do poprzedniej rangi w 1989 r. po upadku komunizmu. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918r. odbyło się dwutorowo: na płaszczyźnie krajowej i międzynarodowej. Z jednej strony był to czyn zbrojny Józefa Piłsudskiego, a na płaszczyźnie międzynarodowej, działalność Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego. Dmowski jesienią 1915 r. wyjechał na Zachód. Uważał, że los Polski zostanie ustalony przez Francję, w interesie której leżało utworzenie silnego państwa w Europie. Mocnym argumentem było utworzenie Armii Polskiej oraz powstanie w sierpniu 1917 r. w Lozannie Komitetu Narodowego Polskiego z siedzibą w Paryżu. Stał się on oficjalnym przedstawicielstwem na Zachodzie.

Proszę kliknąć tutaj, aby przeczytać całość.
 
Św. Michał Archanioł w Krzepicach
wtorek, 08 września 2015 00:00

W dniach od 4 do 6 września 2015 roku w krzepickiej parafii miało miejsce nawiedzenie figury Świętego Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Górze Gargano. Właścicielem figury są Michalici, których założycielem był błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz (1842-1912), beatyfikowany 19 czerwca 2005 roku w Warszawie.

Oryginalna figura Świętego Michała Archanioła znajduje się w Apulli – południowo-wschodnim regionie Włoch w grocie Góry Gargano w mieście Monte Sant’Angelo, w najsłynniejszym sanktuarium ku czci świętego Michała Archanioła. Rzeźbę w 1507 r. wykonaj Andrzej Contucci zw. Sansowino. Figura jest wykonana w białym marmurze z Carrary. Wysoka na 130 cm przedstawia Archanioła Michała jako uśmiechniętego młodzieńca z lokami na głowie, w stroju rzymskiego legionisty okrytego płaszczem. Pod stopami leży pokonany szatan.

Proszę kliknąć tutaj, aby przeczytać całość.
 
Powrót na pielgrzymkowy szlak...
niedziela, 06 września 2015 00:00

Pewne decyzje rodzą się spontanicznie, jakby obok nas, ale tak naprawdę, to „Duch tchnie jako chce”… Tak było z decyzją, by po 24 latach wrócić na pielgrzymkowy szlak, choćby na jeden dzień.

Proszę kliknąć tutaj, aby przeczytać całość.
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 23 z 30