Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży
sobota, 19 marca 2016 22:06

Młodzież zapraszamy na rekolekcje wielkopostne w Wielkim Tygodniu, 21-23 marca 2016.

Gimnazjum: 800
Szkoła średnia: 1100

 
Rekolekcje wielkopostne
niedziela, 21 lutego 2016 00:00

Rozpoczęliśmy kolejny Wielki Post w naszym życiu, przypadający w nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia. Ten czas jest darem łaski, w którym mamy odkryć miłosierdzie Ojca przyjmującego wszystkich i wychodzącego osobiście na spotkanie każdego. Poczujemy się uczestnikami tej tajemnicy miłości, która przebacza. Porzućmy wszelkie formy lęku i strachu, bo nie przystają one temu, kto jest kochany. Żyjmy radością spotkania z łaską, która wszystko przemienia.

Przykładem takiej miłości jest wzruszająca historia pewnego mężczyzny, który w gniewie zerwał swoje więzi z rodzicami. Po kilku latach zrozumiał swój błąd, chciał się pojednać, ale nie wiedział, czy mu wybaczą, czy może wracać. Napisał list, w którym prosił o znak, że może powrócić. Sygnałem miała być biała chusta zawieszona na drzewie przy domu, gdzie niedaleko przejeżdża pociąg pasażerski, z okna którego widać całe jego domostwo. Jadąc pociągiem, nie miał odwagi patrzeć przez okno, bojąc się braku pozytywnej odpowiedzi. Jeden ze współpasażerów – poznając w drodze jego historię – patrząc przez okno krzyknął: patrz, tam jest całe drzewo ubrane w białe wstążki i chusty. Rodzice chcieli, aby zauważył i nie miał wątpliwości, że na niego czekają i już dawno mu przebaczyli.

Tym drzewem odzianym w białe chusty będzie dla nas misjonarz Miłosierdzia. Posłany w Środę Popielcową przez papieża Franciszka do grobu św. Piotra przy ciałach świętych o. Pio i Leopolda Mandić. Jak ten młody człowiek, tak i my, dostrzeżemy zaproszenie do domu Ojca, który przebacza.

Zapraszamy Was na rekolekcje wielkopostne.

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

 

 
Atak na stronę parafii
wtorek, 02 lutego 2016 00:00

 

Dwudziestego stycznia, strona Parafii św. Jakuba Apostoła w Krzepicach przestała funkcjonować – została odgórnie zablokowana z powodu ataku cybernetycznego, który na nią dokonano. Serwis był wyłączony z użytku przez prawie dwa tygodnie. W tym czasie przeprowadzono niezbędne naprawy oraz zabezpieczono dodatkowe kopie danych – aby ewentualne, przyszłe ataki nie spowodowały utraty treści.

Proszę kliknąć tutaj, aby przeczytać całość.
 
Św. Charbel w Krzepicach - podsumowanie rekolekcji
środa, 23 grudnia 2015 00:00

 

W dniach 12-15 grudnia w parafii św. Jakuba w Krzepicach odbyły się niezwykłe rekolekcje adwentowe, które przeprowadził ks. Jarosław Cielecki duchowy syn i czciciel św. Charbela. Tegoroczne nauki stanowiły wyjątkowe przeżycie z ciekawą drogą do nich prowadzącą - pełną działania Ducha Świętego, który niczego nie pozostawił przypadkowi.
Proszę kliknąć tutaj, aby przeczytać całość.
 
Rekolekcje adwentowe
poniedziałek, 07 grudnia 2015 00:00

Czekając na przyjście Pana Jezusa zapraszamy was, drodzy parafianie, na rekolekcje adwentowe. Przypadają one w nadzwyczajnym Roku Jubileuszowym Miłosierdzia. Rekolekcje poprowadzi ks. Jarosław Cielecki, duchowy syn św. Charbela.

Wśród wielkiej rzeczy świętych, towarzyszących przyjściu Emanuela na Ziemię jest święty Charbel Makhlouf (1828-1898) z Libanu. Radujemy się, że w swoich relikwiach przybywa do naszej parafii, aby tu pozostać z nami przy Panu Jezusie Eucharystycznym w kaplicy adoracji.

Dziś ten cudotwórca z Libanu przychodzi do nas, żyjących w czasach ostatecznych – w dobie wzmożonego terroryzm, kryzysu więzi rodzinnych i osobistego zagubienia moralnego – z orędziem modlitwy. To dla nas wielka łaska Roku Jubileuszowego. Odpowiedzmy pozytywnie na zaproszenie wejścia do świątyni Krzepickiej za św. Charbelem, aby się spotkać z Bogiem Ojcem Miłosierdzia przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym. Jezus mówi do nas: niebo i ziemią przeminą, ale moje słowa nie przeminą. W czasie rekolekcji usłyszymy żywe Słowo Boże, przemieniające nasz serca po to, by nie lękało się ono i było silne. Zróbmy wszystko, aby w swoim zabieganiu tu być. W duchu miłości bliźniego powiadomcie i zabierzcie ze sobą smutnych i zagubionych, abyśmy wspólnie doświadczyli Bożego Miłosierdzia.

Święty Charbelu, patronie naszego adwentowego oczekiwania na spotkanie z Jezusem, módl się za nami.

PLAN REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

 

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 następna > ostatnia >>

Strona 21 z 29