My Słowianie, poganie co Boga przyjęli, a w niewoli o nim nie zapomnieli
niedziela, 10 listopada 2013 20:06

Narastająca potęga państw germańskich oraz Rosji w XVIII wiecznej Europie stanowiła nie lada wyzwanie dla Rzeczpospolitej Obojga Narodów, borykającej się z licznymi problemami w swych granicach. Największe zagrożenie wewnętrzne stanowiła klasa bogczy – głównie szlachta, mniej duchowieństwo – zasadniczo ze względu na posiadane przez nich przywileje oraz ogólną samowolę - stąd pochodzi określenie „za Sasa” (August III Sas, niezwykle nieudolny władca). Wolna elekcja i konieczność składania przysięgi podporządkowania się magnaterii przez króla, stopniowo decentralizowała kraj, obracając go w plac zabaw dla upitych pasibrzuchów w eleganckich żupanach. Wróg widział wyraźnie, iż niegdyś potężne królestwo – dumne państwo „od morza do morza” - upadało przez domowe spory oraz brak silnej ręki. Sytuację kraju pogorszył w 1764 pakt pomiędzy Rosją i Prusami, zawierający tajny aneks o zmowie przeciw naszej Ojczyźnie.

Więcej…
 
Spektakl "Druga przestrzeń"
środa, 30 października 2013 00:00

Dzień Zaduszny to czas kiedy nasuwają się refleksje o przemijaniu i nieubłagalnym upływie czasu. Z tej racji Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach zaprasza na spektakl teatralny pt.: „Druga Przestrzeń”, który odbędzie się 3 listopada (w niedzielę) w sali kinowej Domu Kultury o godz. 17.00 i 19.00. Wstęp wolny!

Podczas spektaklu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Klaudiuszka.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Krzepicach do końca miesiąca listopada udostępniona jest do wglądu kronika Krzepickiego Towarzystwa Regionalnego (KTR) poświęcona dziejom krzepickiego cmentarza. Autorką albumu jest pani Elżbieta Mońka – mieszkanka Krzepic i aktywna członkini KTR. Zapraszamy do obejrzenia kroniki w godzinach otwarcia Domu Kultury!


Plakat Gminnego Ośrodka Kultury: w przypadku, gdyby grafika nie była widoczna, prosimy poczekać moment, prawdopodobnie wystapiło opóźnienie w ładowaniu.
 

 
Bierzmowanie 2013
poniedziałek, 30 września 2013 00:00

 

Więcej…
 
Zmiany w porządku Mszy świętych
niedziela, 29 września 2013 00:00

Drodzy parafianie

Od pierwszego października nastąpią zmiany dotyczące Mszy wieczornych, przechodzimy bowiem na czas zimowy.  Eucharystie odprawiane będą o godzinie 1700, przez najbliszy miesiąc również z różańcem po nich. Zmianie tej ulega takżeż Msza święta w sobotę (wieczorna, traktowana jako niedzielna), nie zostaje jednak przesunięta Msza w niedzielę (1800) ani w kaplicy szpitalnej (1815).
Informujemy także, iż różaniec w kaplicach odywać się będzie we wtorki i czwartki o godzinie 1630.

Gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach i modlitwie w naszych intencjach za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny.

 
W stronę Jasnej Góry
sobota, 24 sierpnia 2013 07:44

Drodzy parafianie.

Już w tę niedzielę, 24 sierpnia, wyrusza nasza krzepicka pielgrzymka na Jasną Górę.
Całość zacznie się o godzinie 600 Mszą Świętą, po której wyruszymy na trasę naszej pielgrzymki. Pragniemy zaznaczyć, że samochód na bagaże podstawiony będzie przed mszą, o godzinie 530. Powrót we wtorek, 27 sierpnia.

Szczęść wam Boże!

alt

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 następna > ostatnia >>

Strona 26 z 27