Spotkanie młodych w Wołczynie
czwartek, 03 lipca 2014 00:00

Jak co roku, w Wołczynie, w dniach od 14 do 19 lipca odbędzie się Wakacyjne Spotkanie Młodych pod hasłem „Żyj Nadzieją”.

Spotkanie to nie będzie jedynie wesołą wycieczką i zwyczajną zabawą. To też, lecz przede wszystkim liczyć się będzie czas spotkania z Bogiem, który mówi Ci: KOCHAM CIĘ. Często nie umiemy się modlić, albo nie mamy na nią czasu. Wołczyński dzień zaczynać się będzie wspólną modlitwą poranną (a dla chętnych jutrznią), poprzedzoną szkołą modlitwy. Centrum każdego dnia jest Eucharystia. Jest również możliwość uczestniczenia w modlitwie wstawienniczej. Dni zakończone zostaną pięknymi wieczornymi nabożeństwami, zwłaszcza w środę, gdy wracamy w objęcia miłosiernego Ojca.

Tekst pochodzi ze strony internetowej akcji.

Przydatne linki:

Strona główna akcji
Podstawowe informacje

Szczegółowe dane związane z Wakacyjnym Spotkaniem Młodych otrzymać można u ks. Stanisława.

Serdecznie zapraszamy!

 
Pożegnianie ks. Grzegorza
czwartek, 26 czerwca 2014 00:00

Drodzy parafianie!

Decyzją Ks. Abp. Wacława Depo, nasz wikary – ks. Grzegorz Stanula – odchodzi do parafii w Kalei.
Podczas pracy w naszej parafii formował ministrantów i lektorów, będąc nie tylko ich opiekunem, ale także trenerem piłkarskim. Drużyna LSO Krzepice zdobyła liczne nagrody sportowe, czego dowodem jest podsumowanie, sporządzone przez ks. Grzegorza:
proszę kliknąć tutaj, aby przejść do artykułu.

Naszemu wikariuszowi życzymy przede wszystkim: wszelkich potrzebnych łask Bożych, opieki Najświętszej Maryi Panny, darów Ducha świętego, wsparcia św. Michała Archanioła, a także kolejnych sukcesów z innymi drużynami.

 
VI Tydzień Biblijny
poniedziałek, 05 maja 2014 00:00

Trwa Tydzień Biblijny. Jest to czas uświadamiania sobie, jak ważne jest Pismo Święte dla wzrostu naszej wiary oraz czas zgłębiania Słowa Bożego w kontekście bieżącego roku duszpasterskiego „wierzę w Syna Bożego”. Wykorzystajmy te dni do umocnienia naszej więzi z Bogiem, pamiętając o słowach św. Hieronima, który powiedział, że „nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa.

 

Proszę kliknąć tutaj, aby przeczytać całość.
 
Święta pierwszego i trzeciego maja
sobota, 03 maja 2014 00:00

"Majówka" – czas odpoczynku (dla wielu zabawy), pikników rodzinnych i świąt. Pomimo corocznego ich obchodzenia, wielu ludzi nie potrafi powiedzieć czego dokładnie dotyczą – słyszy się jedynie o pochodach oraz konstytucji. Co więc dokładnie upamiętniają pierwszy i trzeci maja?

 

Proszę kliknąć tutaj, aby przeczytać całość.
 
Pielgrzymka wędkarzy
piątek, 02 maja 2014 19:37

26 kwietnia na Jasnej Górze odbyła się „II Ogólnopolska Pielgrzymka Wędkarzy”, zorganizowana przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Częstochowie wraz z Klasztorem OO. Paulinów. Naszą parafię reprezentowali członkowie Krzepickiego Koła PZW – ks. Grzegorz Stanula oraz p. Tomasz Rakowski.

Mszę Świętą w Świątyni Jasnogórskiej sprawował o. Ryszard Bortkiewicz, definitor generalny Zakonu Paulinów, wraz z ks. Krzysztofem Szarym oraz naszym wikariuszem – ks. Grzegorzem. Zaproszenie na pielgrzymkę przyjął również Dionizy Ziemiecki, prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego, który w imieniu wszystkich wędkarzy odczytał Modlitwę Wiernych oraz wręczył o. Bortkiewiczowi Ilustrowaną Encyklopedię Ryb.

Zwieńczeniem wydarzeń było spotkanie w auli Przeora Kordeckiego, gdzie rozdano pamiątkowe insygnia oraz ustalono przebieg przyszłorocznej pielgrzymki.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 następna > ostatnia >>

Strona 25 z 29