Pokój temu domowi
wtorek, 24 grudnia 2013 00:00

Drodzy parafianie!

Nadchodzi czas wizyt duszpasterskich w naszej parafii - z tego powodu harmonogram na dany tydzień znajdować się będzie pod pozycją "Kolęda 2014" w menu głównym po prawej stronie.

Jednocześnie prosimy o pojazd na piętnaście minut przed rozpoczęciem kolędy.

Wszelkie uwagi dotyczące treści na stronie kierować należy pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , naromiast sprawy kolędowe prosimy zgłaszać w kancelarii - godziny otwarcia umieszczone są po prawej stronie niniejszego serwisu.

 
Kalendarz 2014
poniedziałek, 02 grudnia 2013 19:19

Drodzy parafianie!

Przypominamy, iż można już nabyć kalendarze parafialne na rok 2014, w którym znajdziecie państwo piękne zdjęcia czy notatki związane z kościołem.

 

 
My Słowianie, poganie co Boga przyjęli, a w niewoli o nim nie zapomnieli
niedziela, 10 listopada 2013 20:06

Narastająca potęga państw germańskich oraz Rosji w XVIII wiecznej Europie stanowiła nie lada wyzwanie dla Rzeczpospolitej Obojga Narodów, borykającej się z licznymi problemami w swych granicach. Największe zagrożenie wewnętrzne stanowiła klasa bogczy – głównie szlachta, mniej duchowieństwo – zasadniczo ze względu na posiadane przez nich przywileje oraz ogólną samowolę - stąd pochodzi określenie „za Sasa” (August III Sas, niezwykle nieudolny władca). Wolna elekcja i konieczność składania przysięgi podporządkowania się magnaterii przez króla, stopniowo decentralizowała kraj, obracając go w plac zabaw dla upitych pasibrzuchów w eleganckich żupanach. Wróg widział wyraźnie, iż niegdyś potężne królestwo – dumne państwo „od morza do morza” - upadało przez domowe spory oraz brak silnej ręki. Sytuację kraju pogorszył w 1764 pakt pomiędzy Rosją i Prusami, zawierający tajny aneks o zmowie przeciw naszej Ojczyźnie.

Więcej…
 
Spektakl "Druga przestrzeń"
środa, 30 października 2013 00:00

Dzień Zaduszny to czas kiedy nasuwają się refleksje o przemijaniu i nieubłagalnym upływie czasu. Z tej racji Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach zaprasza na spektakl teatralny pt.: „Druga Przestrzeń”, który odbędzie się 3 listopada (w niedzielę) w sali kinowej Domu Kultury o godz. 17.00 i 19.00. Wstęp wolny!

Podczas spektaklu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Klaudiuszka.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Krzepicach do końca miesiąca listopada udostępniona jest do wglądu kronika Krzepickiego Towarzystwa Regionalnego (KTR) poświęcona dziejom krzepickiego cmentarza. Autorką albumu jest pani Elżbieta Mońka – mieszkanka Krzepic i aktywna członkini KTR. Zapraszamy do obejrzenia kroniki w godzinach otwarcia Domu Kultury!


Plakat Gminnego Ośrodka Kultury: w przypadku, gdyby grafika nie była widoczna, prosimy poczekać moment, prawdopodobnie wystapiło opóźnienie w ładowaniu.
 

 
Bierzmowanie 2013
poniedziałek, 30 września 2013 00:00

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 następna > ostatnia >>

Strona 22 z 24