Rekolekcje adwentowe
poniedziałek, 07 grudnia 2015 00:00

Czekając na przyjście Pana Jezusa zapraszamy was, drodzy parafianie, na rekolekcje adwentowe. Przypadają one w nadzwyczajnym Roku Jubileuszowym Miłosierdzia. Rekolekcje poprowadzi ks. Jarosław Cielecki, duchowy syn św. Charbela.

Wśród wielkiej rzeczy świętych, towarzyszących przyjściu Emanuela na Ziemię jest święty Charbel Makhlouf (1828-1898) z Libanu. Radujemy się, że w swoich relikwiach przybywa do naszej parafii, aby tu pozostać z nami przy Panu Jezusie Eucharystycznym w kaplicy adoracji.

Dziś ten cudotwórca z Libanu przychodzi do nas, żyjących w czasach ostatecznych – w dobie wzmożonego terroryzm, kryzysu więzi rodzinnych i osobistego zagubienia moralnego – z orędziem modlitwy. To dla nas wielka łaska Roku Jubileuszowego. Odpowiedzmy pozytywnie na zaproszenie wejścia do świątyni Krzepickiej za św. Charbelem, aby się spotkać z Bogiem Ojcem Miłosierdzia przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym. Jezus mówi do nas: niebo i ziemią przeminą, ale moje słowa nie przeminą. W czasie rekolekcji usłyszymy żywe Słowo Boże, przemieniające nasz serca po to, by nie lękało się ono i było silne. Zróbmy wszystko, aby w swoim zabieganiu tu być. W duchu miłości bliźniego powiadomcie i zabierzcie ze sobą smutnych i zagubionych, abyśmy wspólnie doświadczyli Bożego Miłosierdzia.

Święty Charbelu, patronie naszego adwentowego oczekiwania na spotkanie z Jezusem, módl się za nami.

PLAN REKOLEKCJI ADWENTOWYCH