Informacje stałe na czas wakacji 2020
sobota, 20 czerwca 2020 10:20

INFORMACJE STAŁE NA CZAS WAKACJI 2020:

- Od 28 czerwca do 30 sierpnia b.r. Msze św. w naszej Parafii są sprawowane wg następującego porządku:

W dni powszednie:   od poniedziałku do piątku: o godz. 6.30 oraz o godz. 18.00

                                  w soboty:  o godz. 7.00  oraz o godz. 18.00 (msza niedzielna)

W niedziele:

          w kościele parafialnym: godz. 8.00;   10.00;   12.00;   18.00

w kaplicy w Zwierzyńcu I o godz. 9.00   w kaplicy w Dankowicach  o godz. 11.00

Spowiedź w dni powszednie 30 minut przed Mszą św.; w niedziele podczas Mszy św. (w miarę obecności i możliwości kapłana – zachęcamy by korzystać w tygodniu)

Kancelaria Parafii:  pon. – pt.:  8.00 - 9.00 i 16.00 -17.00;  sob. 8.00 - 9.00  ( z wyjątkiem świąt kościelnych i cywilnych)

Narzeczeni umawiają się na rozmowę przedślubną  (tzw. zapowiedzi) na konkretny termin ok. 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu.     PRE-KANY – jedynie w Duszpasterstwie Rodzin NAZARET–można odbywać nawet rok przed planowaną datą ślubu.

- Przypominamy, że nie ma limitu osób uczestniczących w liturgii w kościele. Trzeba jednak zachowywać zasady bezpieczeństwa:

1. ZASŁANIAMY USTA  I  NOS  !!!

2. W MIARĘ MOŻLIWOSCI  ZACHOWUJEMY  DYSTANS  !!!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRZESTRZEGAJĄCYM TE ZASADY.

Dyspensa od obowiązku osobistego fizycznego uczestniczenia w Eucharystii dotyczy tylko osób: w podeszłym wieku (powyżej 75 lat), z objawami choroby oraz tych, którzy obawiają się zakażenia. W praktyce dotyczy to tych osób, które nie wychodzą z domów.

- Msze św. pogrzebowe sprawujemy przy obecności w kościele ciał zmarłych. Na cmentarz jednak nie idziemy pieszo, jak było przed epidemią, lecz udajemy się tam samochodami. Nadal nie ma także pierwszej części obrzędów pogrzebowych czyli przy otwartej trumnie.

- Aż do odwołania stanu epidemii nie ma możliwości rezerwowania miejsc na cmentarzu. Groby „NN” są przeznaczone do ponownego wykorzystania (można je sprawdzić w internetowej wyszukiwarce naszego cmentarza).

- Od 1 czerwca br. obowiązuje nowy sposób przygotowania do Sakr. Małżeństwa. Został on opracowany po to, by potwierdzić i podkreślić dar tego Sakramentu dla mężczyzny i kobiety, którzy chcą zrealizować swoje człowieczeństwo w powołaniu małżeńskim: w nierozerwalnym związku trwającym przez całe życie wraz z rodzicielstwem. Aktualne reguły przygotowania do Sakr. Małżeństwa biorą także pod uwagę zmiany jakie zachodzą w życiu społecznym (np. mobilność młodego pokolenia). Szczegóły w kancelarii Parafii.

- Dziękujemy wszystkim, którzy zdając sobie sprawę z trudności materialnych Parafii składają hojniejszą ofiarę na tacę lub przez wpłaty na konto Parafii.  Numer konta Parafii podany na stronie internetowej.

          PROGRAM DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH (terapia antyalkoholowa) jest realizowany w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia b.r. w każdy piątek o godz. 17.00 w salce parafialnej. Prowadzącym program jest Pani Elżbieta Korzec. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału.