Informacje stałe 2020/2021
sobota, 20 czerwca 2020 10:20

Adres e-mail Parafii:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

INFORMACJE STAŁE  2020/2021:

- Msze św. w naszej Parafii są sprawowane wg zwykłego porządku tzn.:

W dni powszednie:   od poniedziałku do piątku: o godz. 6.30; 7.00 oraz o godz. 17.30; 18.00

                                  w soboty:  o godz. 6.30 i 7.00  oraz o godz. 18.00 (msza niedzielna)

Nie ma Mszy św. w szpitalu!

W niedziele:

w kościele parafialnym: godz. 7.00;   9.00;  10.30;   12.00;   18.00

w kaplicy w Zwierzyńcu I o godz. 9.00   w kaplicy w Dankowicach  o godz. 11.00

Spowiedź: podczas Mszy św.; (w miarę obecności i możliwości kapłana – zachęcamy by korzystać w tygodniu)

Kancelaria Parafii:  pon. – pt.:  8.00 - 9.00 i 16.00 -17.00;  sob. 8.00 - 9.00  ( z wyjątkiem świąt kościelnych i cywilnych)

Narzeczeni umawiają się na rozmowę przedślubną  (tzw. zapowiedzi) na konkretny termin ok. 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu.     PRE-KANY – jedynie w Duszpasterstwie Rodzin NAZARET–można odbywać nawet rok przed planowaną datą ślubu.

- Informujemy, że spokojnie możemy uczestniczyć w liturgii Mszy św. bowiem mieścimy się w określonych limitach osób uczestniczących w nabożeństwach (obecnie jest to 114 osób jednocześnie w kościele - nie licząc osób na zewnątrz.). Trzeba jednak zachowywać zasady bezpieczeństwa:

1. ZASŁANIAMY USTA  I  NOS  !!!

2. ZACHOWUJEMY  DYSTANS  !!!

3. DBAMY O HIGIENĘ OSOBISTĄ i DEZYNFEKCJĘ !!!

3. MAJĄC UZASADNIONE PRZEKONANIE O MOŻLIWOŚCI KONTAKTU Z OSOBAMI ZAKAŻONYMI UNIKAMY PRZEBYWANIA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH, ABY NIE STAWAĆ SIĘ OSOBĄ ZAKAŻAJĄCĄ INNYCH.  MAJĄC JAKIEKOLWIEK OZNAKI INFEKCJI POZOSTAŃMY W DOMU!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRZESTRZEGAJĄCYM TE ZASADY.

Dyspensa od obowiązku osobistego fizycznego uczestniczenia w Eucharystii dotyczy osób: w podeszłym wieku (powyżej 75 lat), z objawami choroby oraz tych, którzy mają wielką obawę przed zarażeniem. W praktyce dotyczy to tych osób, które nie wychodzą z domów.

- Msze św. pogrzebowe sprawujemy przy obecności w kościele ciał zmarłych. Na cmentarz jednak nie idziemy pieszo, jak było przed epidemią, lecz udajemy się tam samochodami. Nadal nie ma także pierwszej części obrzędów pogrzebowych czyli przy otwartej trumnie.

- Aż do odwołania stanu epidemii nie ma możliwości rezerwowania miejsc na cmentarzu. Groby „NN” są przeznaczone do ponownego wykorzystania (można je sprawdzić w internetowej wyszukiwarce naszego cmentarza).

- Od 1 czerwca br. obowiązuje nowy sposób przygotowania do Sakr. Małżeństwa. Został on opracowany po to, by potwierdzić i podkreślić dar tego Sakramentu dla mężczyzny i kobiety, którzy chcą zrealizować swoje człowieczeństwo w powołaniu małżeńskim: w nierozerwalnym związku trwającym przez całe życie wraz z rodzicielstwem. Aktualne reguły przygotowania do Sakr. Małżeństwa biorą także pod uwagę zmiany jakie zachodzą w życiu społecznym (np. mobilność młodego pokolenia). Szczegóły w kancelarii Parafii.

- Dziękujemy wszystkim, którzy zdając sobie sprawę z trudności materialnych Parafii składają hojniejszą ofiarę na tacę lub przez wpłaty na konto Parafii.  Numer konta Parafii podany na stronie internetowej.