Ogłoszenia - 17 listopada 2019 - XXXIII Niedziela Zwykła

 

17. 11. 2019

33 Niedziela Zwykła

Zachęcamy do osobistej adoracji Najśw. Sakramentu w kościele: w niedziele od 13.00  do  17.00   oraz  w dni powszednie od 7.30 do 17.00 ( wyjątkiem są soboty i dni przedświątecznych kiedy trzeba przygotować kościół do liturgii).

DZISIAJ:  - O godz. 17.30 Nabożeństwo Koronki do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.

- Zgodnie ze słowami Papieża Franciszka ustanawiającymi w 33 niedzielę zwykłą Dzień Ubogich oraz zaleceniem naszego Arcybiskupa Wacława dziś po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek jako wsparcie dla ubogich.

- Corocznym zwyczajem p. Organista odwiedzi  domy Parafian przynosząc opłatek wigilijny. Organista służy Parafii cały rok przy organach, prowadzi zespoły śpiewacze dlatego przyjmijmy go życzliwie jako roznoszącego opłatki. Ofiara przy tej okazji składana jest częściową zapłatą za jego całoroczną pracę. Opłatki wigilijne zostały w poprzednią niedzielę poświęcone by stały się znakiem naszego budowania wspólnot rodzinnych w oparciu o Ewangelię i Sakramenty Jezusa Chrystusa.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek 19 XI po Mszy św. wieczornej. (ok. 18.30)

- ćwiczenia chórów w bieżącym tygodniu:

Chór MIESZANY – próba w środę 20 XI o godz. 18.45

Chór ŻEŃSKI (próby w głosach):

Głos I – poniedziałek, 18 XI,  o godz. 19.00

Głos II – czwartek, 21 XI, o godz. 19.00

Głos III – wtorek, 19 XI,  o godz. 19.00

Serdecznie zapraszamy chórzystów do udziału w próbach.

SCHOLA dziecięco-młodzieżowa ma zajęcia w sobotę o godz. 10.00

- w piątek 22 XI  wsp. św. Cecylii - patronki muzyki i śpiewu - o godz. 18.00 Msza św. w int. p. Organisty i wszystkich chórzystów. Zapraszamy.

- do wieczora w czwartek 21 XI można pozbywać się zużytego i zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego składując go na dużym parkingu (obok toalet publicznych) przed bramą wjazdową do ogrodu. Sprzęt ten będzie zabrany przez firmę zajmującą się recyklingiem elektroodpadów. Zysk z recyklingu przeznaczony jest na wsparcie misji.

 

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 24 XI: uroczystość Chrystusa Króla

-w niedzielę 24 XI taca będzie przeznaczona na spłatę zobowiązań za wykonane prace przy renowacji muru. Jest to taca inwestycyjna. Serdecznie prosimy o włączanie się we wspólną troskę o materialny stan Parafii.

INFORMUJEMY:

- Intencje mszalne na rok 2020 rezerwujemy w godzinach kancelarii oraz w zakrystii po Mszy św.

SPRAWY CMENTARZA:

Przypominamy, że firmy kamieniarskie wykonujące prace na terenie cmentarza mają obowiązek posiadania przy sobie dokumentu uprawniającego do wykonywania prac przy konkretnym grobie. Dokument taki otrzymuje dysponent grobu w kancelarii parafialnej przed podjęciem prac (prosimy dysponentów grobu o pamiętaniu o tej zasadzie). Po wykonaniu prac firmy kamieniarskie zobowiązane są do zabrania ze sobą poprzedniego nagrobka, gruzu i jakichkolwiek odpadów związanych z pracami.  Wciąż „walczymy” z odpadami przy cmentarzu. Wykonywanie napisów na nagrobkach musi być zgodne ze stanem faktycznym, który określają dokumenty USC czyli Akt Zgonu.

Przypominamy, że:

- w czasie modlitwy przy ciałach zmarłych prosimy nie używać świec oraz zniczy stearynowych i parafinowych. Prosimy by korzystać tylko ze świec olejowych, które znajdują się  w kaplicy cmentarnej. Szczególnym i wystarczającym znakiem jest zapalenie świecy oznaczającej paschał czyli tej, która stoi u wezgłowia trumny (przed ołtarzem). Przy opuszczaniu kaplicy  nie wolno zostawić żadnej zapalonej świecy!

- Śmieci wrzucamy tylko do pojemników – śmieci pozostawione obok nie są przez firmę zabierane. Nie jest dopuszczalne, i co ważniejsze źle świadczące o mieszkańcach Krzepic, pozostawianie śmieci przy grobach i na wolnych przestrzeniach poszczególnych sektorów oraz wrzucanie śmieci z prywatnych posesji do koszy cmentarnych. Nie wypada także porzucać pod drzewami wypalonych wkładów ze zniczy. Warto spojrzeć i zastanowić się nad tym ile generujemy odpadów.

- Osoby, które są zainteresowane odbiorem gruzu prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika „Niedziela”.