IV niedziela Wielkiego Postu - ogłoszenia parafialne

18 marca 2018 roku

 

Zachęcamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Adoracji: w niedziele od 1300 do 1715 oraz w dni powszednie od 700 do 1700. Zapraszamy na nabożeństwa stałe: we wtorek po Mszy świętej wieczornej ku czci św. Michała Archanioła, w środę do nowenna do Matki Boskiej Krzepickiej.

DZIŚ:
O godz. 1730, jak zawsze w niedziele Wielkiego Postu, nabożeństwo Gorzkie Żale wraz z ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego. Kazanie pasyjne jest jednocześnie kazaniem wieczornej Mszy świętej, dlatego prosimy uczestniczących w wieczornej Eucharystii o przybycie na godz. 1755.

 

W tygodniu:

W czwartek przypada w naszej parafii Dzień Eucharystyczny. W ciągu dnia od godziny 700 do 1700 adoracja w kaplicy Wieczystej Adoracji a po Mszy świętej wieczornej od godziny 1830 adoracja w kościele do Apelu jasnogórskiego o godzinie 2100. Zapraszamy.

W piątek, o godzinie 1630, zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich - ulicami naszego miasta. Dlatego w środę 21 III po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla osób chętnych do czytania rozważań Drogi Krzyżowej. Zapraszamy. Z racji tego nabożeństwa nie będzie Mszy świętej o godzinie 1700 lecz tylko Msza święta koncelebrowana o godzinie 1800.

 

Zbliza się Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy świętej usłyszymy czytanie opisu Męki Pańskiej. W tym dniu rozpoczynamy Wielki Tydzień wprowadzający nas w misterium Zmartwychwstania Pańskiego. Program Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych na osobnych afiszach. Pamiętajmy także, że w przyszłą niedzielę jest zmiana czasu na letni czyli śpimy o godzinę krócej. Nie zapomnijmy przestawić zegarków.

Reaktywujemy grupę młodzieżową. Spotkanie wspólnoty młodzieżowej odbędzie się w piątek o godzinie 1900 (po Mszy świętej wieczornej) na salce. Zapraszamy wszystkich młodych od klasy VII i starszych, którzy szukają spotkania w grupie  rówieśników a także chcieliby przy tej okazji pogłębić swoją wiarę i wiedzę religijną.

W przyszły wtorek (27 marca) od godziny 1300 odwiedzimy chorych, którzy nie korzystają z comiesięcznej posługi w I-sze Piątki m-ca, z Komunią św. wielkanocną. Adresy prosimy zgłaszać do poniedziałku 26 III w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

CHÓRY naszej parafii mają ćwiczenia w następujących terminach.
Chór żeński (wszystkie głosy) – środa 1900
Chór mieszany – wtorek 1900
Schola – w sobotę godz. 1000
Serdecznie zapraszamy do udziału w próbach.

Polecamy tygodnik Niedziela.