Ogłoszenia - 20 I 2019 - 2 Niedziela Zwykła

             

 

20. 01. 2019

 2 Niedziela Zwykła

Zachęcamy do osobistej adoracji Najśw. Sakramentu w kościele: w niedziele od 13.00  do  17.00   oraz  w dni powszednie od 7.30 do 17.00 . Kaplica Adoracji jest tymczasowo wyłączona z użytku. Jednakże na głównym ołtarzu kościoła dokonuje się codzienne wystawienie Najśw. Sakramentu po porannej Mszy św. ( wyjątkiem są soboty i dni przedświątecznych kiedy trzeba przygotować kościół do liturgii). W środy o godz. 18.00 Msza św. i cotygodniowe nabożeństwo ku czci Matki Bożej  tzw. nieustająca nowenna do MB Krzepickiej. Można przynosić własne intencje modlitewne, do odczytania podczas nabożeństwa.

DZISIAJ: W naszym kościele wystąpi Orkiestra z Krzepic. Muzycy ubogacą liturgię na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 oraz po tych Mszach św. wykonają koncert kolędowy. Tradycyjnie także możemy wesprzeć ich działalność ofiarą zbieraną przez przedstawicieli Orkiestry.

Także 20 stycznia, w kaplicy w Zwierzyńcu, dzieci uczące się  w tamtejszej szkole przedstawią Jasełka Bożonarodzeniowe. Występ ok. godz. 10.00 .

Nabożeństwo popołudniowe Koronka do Bożego Miłosierdzia  o godz.17.30 Zapraszamy.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- Zakończyła się Wizyta Duszpasterska w Rodzinach naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy za wielką otwartość mieszkańców naszej Parafii. Dziękujemy za cierpliwość w oczekiwaniu i przy pisaniu nowych kartotek parafialnych. Dziękujemy za wszystkie słowa życzliwości i współpracy w podjętych dziełach parafialnych. Dziękujemy za sugestie, uwagi i spostrzeżenia a przede wszystkim za pełne odpowiedzialności otwarcie na współtworzenie wspólnoty parafialnej w różnych wymiarach codzienności. Więcej informacji pokolędowej w kolejną niedzielę.

- Od dnia jutrzejszego wracamy do zwykłego harmonogramy zajęć. Jedynym wyjątkiem jest jutrzejszy dzień, poniedziałek 21 I bowiem nie będzie czynna kancelaria parafialna w godzinach przedpołudniowych. Od godziny 16.00 już w zwykłych godzinach.

- We wtorek 22 I o godz. 18.45  spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy.

- Spotkanie Opłatkowe dla Żywego Różańca jest planowane na środę 30 I o godz. 18.30.

- Z racji przypadających w tym tygodniu Dni Babci i Dziadka życzymy wszystkim, którzy są już w gronie „Rodzice – ciąg dalszy” dużo sił i zdrowia oraz pięknych spotkań z młodym pokoleniem. A wszystkich wnuków zachęcamy do wielkiej serdeczności, cierpliwości, szacunku i, jak mówi Papież Franciszek, do korzystania z mądrości życiowej starszego pokolenia.

PRZYGOTOWANIE DO SAKR. BIERZMOWANIA.

Spotkanie przygotowawcze do Bierzmowania dla klas III Gim. w najbliższą sobotę 26 I o godz. 11.00.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ  27 stycznia:

- O godz. 10.30 Msza św. w intencji „Solidarności” i jej częstochowskiego kapelana, naszego rodaka, ks. Zenona Raczyńskiego. Po Mszy św. przejście na skwer im. Ks. Z. Raczyńskiego. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. Ryszard Umański, aktualny duszpasterz „Solidarności” i środowisk pracy.

 

Zachęcamy do nabycia i lektury naszego tygodnika katolickiego „Niedziela”.