Ogłoszenia - 22 września 2019 - XXV Niedziela Zwykła

22.09.2019

25 Niedziela Zwykła

Zachęcamy do osobistej adoracji Najśw. Sakramentu w kościele: w niedziele od 13.00  do  17.00   oraz  w dni powszednie od 7.30 do 17.00 . Kaplica Adoracji jest tymczasowo wyłączona z użytku. Jednakże w głównym ołtarzu kościoła dokonuje się codzienne wystawienie Najśw. Sakramentu po porannej Mszy św.  ( wyjątkiem są soboty i dni przedświątecznych kiedy trzeba przygotować kościół do liturgii). W środy o godz. 18.00 Msza św. i cotygodniowe nabożeństwo ku czci Matki Bożej  tzw. nieustająca nowenna do MB Krzepickiej. Zachęcamy by przynosić własne intencje modlitewne, do odczytania podczas nabożeństwa.

DZISIAJ: - O godz. 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa oraz Świętej Rodziny z Nazaretu.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w związku z nieobecnością ks. Krzysztofa w bieżącym tygodniu nie będzie Kręgu Biblijnego. Także załatwianie spraw cmentarnych prosimy by planować w tygodniu po 29 września.

PRZYGOTOWANIE DO SAKR. BIERZMOWANIA:

-w sobotę 28 IX o godz. 11.00 spotkanie przygotowawcze dla uczniów z klas VI i VII SP.

INFORMUJEMY:

- serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę inwestycyjną w wysokości 4 tys. zł na poczet spłaty należności za wykonane nagłośnienie w kościele. Niech Bóg ofiarodawcom stokrotnie wynagradza. Informujemy także, że w tym tygodniu rozpocznie się naprawa ogrodzenia przy kościele.

- Zapraszamy dziewczęta i chłopców z dobrym słuchem muzycznym oraz ładnym głosem w wieku od klasy III do VIII do udziału w ćwiczeniach scholii dziecięco-młodzieżowej, która śpiewa podczas Mszy św. niedzielnych o godz. 12.00. Ćwiczenia odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00

- Mamy już kalendarz do wpisywania intencji mszalnych na rok 2020. Intencje rezerwujemy w godzinach kancelarii. Chciejmy obejmować intencjami nie tylko za zmarłych w rocznice ich śmierci ale także te radosne dni i jubileusze, które są  rocznicami urodzin (np. 18-tymi lub inne), rocznicami ślubów kościelnych czy też innymi rocznicami, które chcielibyśmy przeżywać przy ołtarzu Chrystusa jako nasza wdzięczność. Prosimy, by rezerwować intencje nawet z wyprzedzeniem całego roku. Ofiary składane przy okazji tych Mszy św. przyjmowane będą dopiero najwcześniej na dwa tygodnie przed ustaloną Mszą św. Wysokość tych ofiar ustalamy osobiście  wg. wielkoduszności lub sprawiedliwości albo możliwości. Np. może to być  wynik podzielenia  kwoty wynagrodzenia tzw. najniższej krajowej przez 30 (ilość dni miesiąca).  Po 20 października b.r. w miejscach niezarezerwowanych będą wpisywane Msze św. zamawiane przy okazji pogrzebów.

- SPRAWY CMENTARNE: Przypominamy, że:

- w czasie modlitwy przy ciałach zmarłych prosimy nie używać świec oraz zniczy stearynowych i parafinowych. Prosimy by korzystać tylko ze świec olejowych, które znajdują się  w kaplicy cmentarnej. Szczególnym i wystarczającym znakiem jest zapalenie świecy oznaczającej paschał czyli tej, która stoi u wezgłowia trumny (przed ołtarzem). Przy opuszczaniu kaplicy  nie wolno zostawić żadnej zapalonej świecy!

- Śmieci wrzucamy tylko do pojemników – śmieci pozostawione obok nie są przez firmę zabierane. Nie jest dopuszczalne, i co ważniejsze źle świadczące o mieszkańcach Krzepic, pozostawianie śmieci przy grobach i na wolnych przestrzeniach poszczególnych sektorów oraz wrzucanie śmieci z prywatnych posesji do koszy cmentarnych. Nie wypada także porzucać pod drzewami wypalonych wkładów ze zniczy.

- Osoby, które są zainteresowane odbiorem gruzu prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.

- Firmy wykonujące prace kamieniarskie prosimy o zabieranie ze sobą pozostałości remontowanych nagrobków.

Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika „Niedziela”.