Ogłoszenia - 27 listopada 2022 - 1 Niedziela ADWENTU

HARMONOGRAM  MSZY ŚW.  w PARAFII p.w. św. JAKUBA Ap.  w KRZEPICACH  w ciągu roku szkolnego:

W niedziele:  

Krzepice  (kościół parafialny)8.00;  10.00;  12.00;   18.00

                       Zwierzyniec I  (kaplica) -  9.00

                       Dankowice      (kaplica) -   11.00

W dni powszednie:  (tylko kościół parafialny)     

od poniedziałku  do piątku -  6.30; 7.00; 17.30 (w X, V, VI o godz. 17.00); 18.00

     Spowiedź w godz.: 6.30 – 7.00 oraz 17.30 – 18.00   

w soboty:   6.30;   7.00;  18.00  (Msza św. niedzielna)   w szpitalu (niedzielna) o godz. 19.00         

    Spowiedź w godz. 6.30 - 7.00 oraz o godz. 18.00

Sakr. Pokuty w niedziele  tylko w miarę możliwości (obecności) drugiego księdza ( w trakcie Lit. Słowa)

 

KANCELARIA  PARAFII  czynna:

od poniedziałku do soboty w godz. 8.00 - 9.00

oraz od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 - 17.00

Kancelaria nieczynna:  w święta i uroczystości kościelne i państwowe oraz w I-sze Piątki m-ca .

 

27.11.2022

1 NIEDZIELA  ADWENTU

Zachęcamy do osobistej adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy wieczystej adoracji: w niedziele od 13.00  do  17.00   oraz  w dni powszednie od 7.00 do 17.00 .

DZIŚ: - rozpoczynamy czas Adwentu czyli naszego przygotowania się duchowego (i w ogóle życiowego) do spotkania się z Przychodzącym Jezusem Chrystusem. On obiecał, że przyjdzie na końcu czasów ale jest także Tym, który przychodzi do nas w swych Sakramentach i w Ewangelii, w duchowej obecności, w bliźnim. Chcemy pozostać tymi, którzy czuwają i starają się rozpoznawać Jego przyjście. To jest także czas naszego przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Adwent jest szczególną okazją by odświeżyć w sobie tę wrażliwość i zdolność oczekiwania na wypełnianie się Bożych obietnic. Zbierana dziś podczas Mszy św. taca jest tacą inwestycyjną. Od dziś możemy nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które zapalamy podczas Wieczerzy Wigilijnej. Duża świeca w cenie 20 zł , a mała w cenie10 zł.  Rekolekcje Adwentowe odbędą się od 11 do 13 XII. Szczegóły podamy w przyszłą  niedzielę.

-  o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa i Świętej Rodziny z Nazaretu

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- Msze św. RORATNIE są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. (nie ma tym samym Mszy św. o godz. 17.30). Serdecznie zapraszamy także najmłodszych parafian.

-w Liturgii:  W środę 30 XI święto św. Andrzeja Ap. Ofiarowania NMP; w sobotę 3 XII  wsp. św. Franciszka Ksawerego. 

Możliwość nocnej adoracji z czwartku na piątek 1/2 XII po Mszy św. wieczornej.

W czwartek, piątek i sobotę (1 – 2 – 3 XII) przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota m-ca. W czwartek modlimy się w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego oraz za powołanych z naszej Parafii.

W piątek o godz. 6.30 Msza św. Wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych w Krzepicach i Dankowicach (w Zwierzyńcu I – odwiedziny chorych po Mszy św. popołudniowej odprawianej w tym dniu w kaplicy w Zwierzyńcu I).  Spowiedź w I-szy Piątek: rano o godz. 6.30 oraz popołudniu o godz. 17.30.

W sobotę Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi (formacyjna  dla Żywego Różańca) oraz nabożeństwo różańcowe i wynagradzające o godz. 7.00.

ĆWICZENIA CHÓRÓW PARAFIALNYCH.

CHÓR ŻEŃSKI. Ćwiczenia w poszczególnych głosach:

Głos I: w poniedziałek 28 XI o godz. 18.45

Głos II: we wtorek 29 XI o godz. 18.45

Głos III: środa 30 XI o godz. 18.45

CHÓR MIESZANY: w czwartek 1 XII o godz. 18.45

KRĄG BIBLIJNY. Spotkanie w środę 30 XI po Mszy św. wieczornej ok godz. 18.45 

TWÓRCY Krzepickiego Słownika Biograficznego Kto był kim w Krzepicach i okolicy zapraszają na kolejny Wieczór z Historią do sali GOK-u Krzepice w piątek 2 XII o godz. 18.00. Zostaną przybliżone postacie: Józefa Krasuskiego, Józefa Spaczyńskiego, Marcelego i Zdzisławy Kowalskich.  Spotkanie uświetni recital wokalny Natalii Rakowskiej. Serdecznie zapraszamy.

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA.

Spotkanie przygotowawcze do Bierzmowania dla kandydatów z klasy VIII w sobotę 3 XII o godz. 11.00.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 4 XII z racji 25 rocznicy powstania Krzepickiego Towarzystwa Regionalnego Msza św. dziękczynna o godz. 12.00. Zapraszamy.

POMOC CARITAS DLA UKRAINY.

Jeszcze tylko w bieżącym tygodniu zbierać będziemy produkty spożywcze o przedłużonej trwałości jako pomoc dla Ukrainy zmagającej się z rosyjskim agresorem. Przychodząc na Msze św. można te dary złożyć przy wejściu do kościoła w specjalnie przygotowane pudełka. Zdając sobie sprawę z niedogodności i trudności jakie przeżywamy jako społeczeństwo wyrażamy z góry naszą ogromną wdzięczność wszystkim, którzy będą mogli wspomóc mieszkańców Ukrainy.

OPŁATKI WIGILIJNE.

Corocznym zwyczajem p. Organista odwiedza domy Parafian przynosząc Opłatek Wigilijny. Przyjmijmy go z życzliwością.

Ruch Światło Życie Rejonu Wieluńskiego jak co roku organizuje Rekolekcje Zimowe dla: rodziców, rodziców z dziećmi, dzieci od 3 do 6 klasy SP oraz młodzieży od 7 klasy SP i ze szkół ponadpodstawowych. Wyjazd odbędzie się w dniach 23 -27 stycznia 2023 roku, jest to drugi tydzień ferii. Zapisy ruszyły 01 listopada br na stronie "oaza-wielun.lewawolna.pl". W programie m.in. modlitwa, zajęcia w grupach, wspólna zabawa, aqapark, park trampolin, zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem. Koszt wyjazdu to 700zł+150zł koszt transportu. Wszelkie potrzebne informacje zamieszczone są na plakacie w gablocie.

Zachęcamy do korzystania z serwisu: krzepice.polski-cmentarz.pl

Zachęcamy do nabywania i lektury Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA”, który jest wydawany wraz z dodatkiem Bliżej życia z wiarą.

 

PRZEŻYWAJMY  HISTORIĘ  SWOJEGO ŻYCIA  RAZEM CHRYSTUSEM I WE WSPÓLNOCIE ZE SOBĄ CZYLI  WE WZAJEMNEJ ŻYCZLIWOŚCI I ZROZUMIENIU. PAN JEZUS DAJE NAM PRZYKŁAD WIERNOŚCI BOGU, ROZTROPNOŚCI, ODWAGI, POKOJU SERCA I WYTRWAŁOŚCI.