Ogłoszenia - 19 stycznia 2020- 2 Niedziela Zwykła

19. 01. 2020

 2 Niedziela Zwykła  

Zachęcamy do osobistej adoracji Najśw. Sakramentu w kościele: w niedziele od 13.00  do  17.00   oraz  w dni powszednie od 7.00 do 17.30 . ( wyjątkiem są soboty kiedy trzeba przygotować kościół do niedzielnej liturgii). W środy o godz. 18.00 Msza św. i cotygodniowe nabożeństwo ku czci Matki Bożej  tzw. nieustająca nowenna do MB Krzepickiej. Można przynosić własne intencje modlitewne, do odczytania podczas nabożeństwa.

DZISIAJ: - Popołudniowe nabożeństwo Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.  Serdecznie zapraszamy.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- Zakończyła się Wizyta Duszpasterska w Rodzinach czyli Kolęda. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjmowanie nas w swych domach; za rozmowy, podzielenie się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi życia Parafii oraz za świadectwa swego życia religijnego a także za udzielone wsparcie. Krótkie podsumowanie w przyszłą niedzielę.

Wracamy do zwykłego harmonogramu posługi w kancelarii Parafialnej. Przypominamy że od poniedziałku do piątku kancelaria jest czynna w godz. 8.00 – 9.00 oraz 16.00 – 17.00; w soboty tylko rano 8.00 – 9.00.

- Trwają Ferie zimowe. Msze św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30  i 18.00, a w sobotę o godz. 7.00 i 18.00 Wszystkim wypoczywającym życzymy jak najlepszej pogody i nabrania sił do wypełniania swych zadań.                                                                                                 

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 26 I:

- zbierana podczas Mszy taca będzie tacą inwestycyjną.

- o godz. 10.30  Msza św. w intencji „Solidarności” wraz ze wspomnieniem śp. Ks. Zenona Raczyńskiego

- o godz. 12.00 Msza św. w intencji dr Ignacego Kozielewskiego – od Stowarzyszenia i Wychowanków L.O. w Krzepicach. Na te uroczystości serdecznie zapraszamy.

 

Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika „Niedziela”.

- Parafia w Opatowie organizuje wyjazd (pielgrzymkę) do Zamościa-Krasnobrodu-Szczebrzeszyna i Lublina w terminie 15 - 17. 05.2020. Zapisy oraz zaliczka w wysokosci 200zł w parafii Opatów.

 

SPRAWY CMENTARZA:

Regulamin Cmentarza (zgodny z wytycznymi państwowymi, ogólnokościelnymi oraz zasadami diecezjalnymi) zostanie niebawem opublikowany.

Przypominamy, że:

- firmy kamieniarskie wykonujące prace na terenie cmentarza mają obowiązek posiadania przy sobie dokumentu uprawniającego do wykonywania prac przy konkretnym grobie. Dokument taki otrzymuje dysponent grobu w kancelarii parafialnej przed podjęciem prac (prosimy dysponentów grobu o pamiętaniu o tej zasadzie). Po wykonaniu prac firmy kamieniarskie zobowiązane są do zabrania ze sobą poprzedniego nagrobka, gruzu i jakichkolwiek odpadów związanych z pracami.  Od 1 I 2020 wchodzą wżycie nowe ustalenia dotyczące utylizacji odpadów. Firmy kamieniarskie są zobowiazane do uzyskania statusu BDO i przedstawienia w Parafii dokumentu stwierdzajacego. Firmy kamieniarskie sa zobowiązane do wywiezienia z cmentarza gruzu oraz śmieci powstałych w czasie prac przy nagrobkach.  Wykonywanie napisów na nagrobkach musi być zgodne ze stanem faktycznym, który określają dokumenty USC czyli Akt Zgonu.

- w czasie modlitwy przy ciałach zmarłych prosimy nie używać świec oraz zniczy stearynowych i parafinowych. Prosimy by korzystać tylko ze świec olejowych, które znajdują się  w kaplicy cmentarnej. Szczególnym i wystarczającym znakiem jest zapalenie świecy oznaczającej paschał czyli tej, która stoi u wezgłowia trumny (przed ołtarzem). Przy opuszczaniu kaplicy  nie wolno zostawić żadnej zapalonej świecy!

- Śmieci wrzucamy tylko do pojemników – śmieci pozostawione obok nie są przez firmę zabierane. Nie jest dopuszczalne, i co ważniejsze źle świadczące o mieszkańcach Krzepic, pozostawianie śmieci przy grobach i na wolnych przestrzeniach poszczególnych sektorów oraz wrzucanie śmieci z prywatnych posesji do koszy cmentarnych. Nie wypada także porzucać pod drzewami wypalonych wkładów ze zniczy. Warto spojrzeć i zastanowić się nad tym ile generujemy odpadów.