Ogłoszenia - 23 lutego 2020- 7 Niedziela Zwykła

23. 02. 2020

 7 Niedziela Zwykła

Zachęcamy do osobistej adoracji Najśw. Sakramentu w kościele: w niedziele od 13.00  do  17.00   oraz  w dni powszednie od 7.30 do 17.30 . ( wyjątkiem są soboty kiedy trzeba przygotować kościół do niedzielnej liturgii). W środy o godz. 18.00 Msza św. i cotygodniowe nabożeństwo ku czci Matki Bożej  tzw. nieustająca nowenna do MB Krzepickiej. Można przynosić własne intencje modlitewne, do odczytania podczas nabożeństwa.

DZISIAJ: - taca inwestycyjna czyli taca przeznaczona na spłatę zobowiązań za prace wykonane w minionym roku.

- Popołudniowe nabożeństwo ku czci św. Józefa oraz Świętej Rodziny o godz. 17.30.  Serdecznie zapraszamy.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek 25 II po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45).

- W najbliższą środę 26 II Środa Popielcowa. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30;  9.00;  16.30; 18.00 oraz w kaplicach w Dankowicach i Zwierzyńcu o g. 16.00. Pamiętajmy że jest to dzień postu ścisłego: obejmuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i spożycie tylko jednego posiłku obfitszego oraz dwóch pozostałych mniejszych. Post religijny to praktyka, która ma wzmocnić nasze panowanie nad zachciankami ciała oraz dać siłę duchową do pokonywania zakusów złego ducha.

Środą Popielcową rozpoczyna się liturgiczny czas Wielkiego Postu. To szczególna okazja by dostrzegać w sobie samym to wszystko co oddziela nas od Boga i od drugiego człowieka i by przez duchową pracę, z nową nadzieją, współpracować z Bożą Łaską. Okazją do tego jest także uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.45 a w niedziele o godz. 17.30  Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym. To kazanie jest jednocześnie kazaniem wieczornej Mszy św.

W nadchodzącym miesiącu marcu uczestniczyć także będziemy w Rekolekcjach Wielkopostnych ( szkoły podstawowe: 11-12-13 III; dorośli i szkoły średnie: 15 – 18 III).  22 III przeżywać będziemy obecność Ks. Biskupa Andrzeja Przybylskiego w trakcie Wizytacji Kanonicznej Parafii. Także w tym dniu udzieli młodzieży Sakr. Bierzmowania. Wykorzystajmy jak najlepiej dany nam czas nawrócenia do Pana Boga, oczyszczenia i umocnienia w dobrem.

PRZYGOTOWANIE DO SAKR. BIERZMOWANIA:

W sobotę 29 II o godz.11.00 spotkanie przygotowawcze dla uczniów z klasy VI SP.                                                                                  

Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika „Niedziela”.

 

- Parafia w Opatowie organizuje wyjazd (pielgrzymkę) do Zamościa-Krasnobrodu-Szczebrzeszyna i Lublina w terminie 15 - 17. 05.2020. Zapisy oraz zaliczka w wysokosci 200zł w parafii Opatów.

 

SPRAWY CMENTARZA:

Regulamin Cmentarza (zgodny z wytycznymi państwowymi, ogólnokościelnymi oraz zasadami diecezjalnymi) zostanie niebawem opublikowany.

Przypominamy, że:

- firmy kamieniarskie wykonujące prace na terenie cmentarza mają obowiązek posiadania przy sobie dokumentu uprawniającego do wykonywania prac przy konkretnym grobie. Dokument taki otrzymuje dysponent grobu w kancelarii parafialnej przed podjęciem prac (prosimy dysponentów grobu o pamiętaniu o tej zasadzie). Po wykonaniu prac firmy kamieniarskie zobowiązane są do zabrania ze sobą poprzedniego nagrobka, gruzu i jakichkolwiek odpadów związanych z pracami.  Od 1 I 2020 wchodzą wżycie nowe ustalenia dotyczące utylizacji odpadów. Firmy kamieniarskie są zobowiazane do uzyskania statusu BDO i przedstawienia w Parafii dokumentu stwierdzajacego. Firmy kamieniarskie sa zobowiązane do wywiezienia z cmentarza gruzu oraz śmieci powstałych w czasie prac przy nagrobkach.  Wykonywanie napisów na nagrobkach musi być zgodne ze stanem faktycznym, który określają dokumenty USC czyli Akt Zgonu.

- w czasie modlitwy przy ciałach zmarłych prosimy nie używać świec oraz zniczy stearynowych i parafinowych. Prosimy by korzystać tylko ze świec olejowych, które znajdują się  w kaplicy cmentarnej. Szczególnym i wystarczającym znakiem jest zapalenie świecy oznaczającej paschał czyli tej, która stoi u wezgłowia trumny (przed ołtarzem). Przy opuszczaniu kaplicy  nie wolno zostawić żadnej zapalonej świecy!

- Śmieci wrzucamy tylko do pojemników – śmieci pozostawione obok nie są przez firmę zabierane. Nie jest dopuszczalne, i co ważniejsze źle świadczące o mieszkańcach Krzepic, pozostawianie śmieci przy grobach i na wolnych przestrzeniach poszczególnych sektorów oraz wrzucanie śmieci z prywatnych posesji do koszy cmentarnych. Nie wypada także porzucać pod drzewami wypalonych wkładów ze zniczy. Warto spojrzeć i zastanowić się nad tym ile generujemy odpadów.