Ogłoszenia - Lipiec - Sierpień 2021 tj. 14 - 22 Niedziela Zwykła

04. 07. - 29. 08.  2021

14 - 22  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Zachęcamy do osobistej adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy wieczystej adoracji: w niedziele od 13.00  do  17.00   oraz  w dni powszednie od 7.00 do 17.00 .

W LIMIT OSÓB NIE WLICZA SIĘ OSÓB ZASZCZEPIONYCH ORAZ OZDROWIEŃCÓW. W PRAKTYCE OZNACZA TO MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICZENIA W LITURGII WSZYSTKICH CHĘTNYCH. ZACHOWUJEMY ZASADY BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO PODANE PRZEZ WŁADZE CYWILNE. PROSIMY BY UŻYWAĆ  MASECZKI ZASŁANIAJĄCE USTA I NOS.

Przypominamy o nowym harmonogramie Mszy św. w niedziele i dni powszednie:

Msze św. w niedziele:

- w kościele parafialnym w Krzepicach o godz.:   8.00;   10.00;    12.00;   18.00

- w kaplicy w Zwierzyńcu I o godz. 9.00

- w kaplicy w Dankowicach o godz. 11.00

Msze św. w dni powszednie od 28 VI:  (tylko w kościele parafialnym)

od poniedziałku do piątku o godz. 6.30  i  18.00

w soboty o godz. 7.00  i  18.00 (Msza św. niedzielna)

Z racji mniejszej ilości księży prosimy, by z Sakramentu Pokuty korzystać w dni powszednie w godz. 6.15 – 6.30 ( w soboty 6.45 – 7.00) oraz po południu w godz. 17.30 – 18.00. Szczególnie prosimy o wcześniejsze korzystanie z tego Sakramentu przez osoby, które pragną uczestniczyć w Mszach św. obrzędowych (pogrzeby, śluby, chrzty). W niedziele spowiedź jedynie wówczas gdy będzie to możliwe.

Przypominamy także, że w czasie wakacji w I-sze Piątki nie ma odwiedzin chorych. W sytuacji potrzeby udzielenia Sakramentu Chorych prosimy by umówić się z księdzem w zakrystii lub kancelarii.       

Kancelaria czynna według dotychczasowych godzin: od poniedziałku do soboty w godz. 8.00 - 9.00

                                                                             oraz    od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 - 17.00

Kancelaria nieczynna jest w uroczystości kościelne oraz dni świąt państwowych i kościelnych i po południu w I-sze Piątki m-ca, a w sierpniu nieczynna we wtorki i środy.

W OKRESIE WAKACYJNYM  LIPIEC I SIERPIEŃ 2021:

Z racji mniejszej ilości księży prosimy, by z Sakramentu Pokuty korzystać w dni powszednie. Szczególnie prosimy o wcześniejsze korzystanie z tego Sakramentu przez osoby, które będą uczestniczyć w Mszach św. obrzędowych (pogrzeby, śluby, chrzty). W niedziele spowiedź jedynie gdy będzie to możliwe.

Przypominamy także, że w czasie wakacji w I-sze Piątki nie ma odwiedzin chorych. W sytuacji potrzeby udzielenia Sakramentu Chorych prosimy by umówić się z księdzem w zakrystii lub kancelarii.                                           

Najważniejsze wydarzenia i uroczystości:

- I-szy Czwartek, Piątek i I-sza Sobota m-ca. (1-2-3 lipca oraz 5-6-7 sierpnia) Naszym zwyczajem modlimy się za kapłanów w czwartek,  Msza św. Wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 w piątek oraz do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 7.00 (z nabożeństwem różańcowym i pierwszosobotnim). Spowiedź w I-szy Piątek o godz. 6.30 oraz o godz. 17.30.

- ODPUST PARAFIALNY, który przypada w tym roku w niedzielę 25 lipca. Główna Msza św. tego dnia o godz. 12.00. Sumę Odpustową będzie celebrował i kazanie wygłosi nasz Rodak ks. dr Paweł Kostrzewski.  Po Mszach św. w tym dniu błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Zachęcamy by w tygodniu przed odpustem skorzystać z Sakramentu Pokuty.

- w niedzielę 15 VIII uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według harmonogramu niedzielnego.

- Parafialna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 25 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę od niedzieli 8 sierpnia.

- 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. jak w każdą szczególną uroczystość: 6.30;  9.00;   18.00

- W czasie wakacji pielgrzymować będą przez naszą Parafię na Jasną Górę:

14 VII – przejdzie przez nasze miasto Pielgrzymka Poznańska

12 VIII  - Chełmce  - Pielgrzymka Kaliska na Jasną Górę – nocleg w Krzepicach oraz 

                 z Ostrowa Wlkp. (grupa Zielona) – nocleg w Zwierzyńcu I

16 VIII  - Chełmce – Pielgrzymka Kaliska (powrót) – nocleg w Krzepicach

Naszym krzepickim zwyczajem przyjmijmy pielgrzymów z serdeczną gościnnością.

- Msze św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego w środę 1 września.

Generalny remont organów  w kościele parafialnym p.w. św. Jakuba w Krzepicach;  maj – lipiec 2021

Organy 30 głosowe, które znajdują się w kościele w Krzepicach, posiadają 2 tysiące piszczałek – wszystkie zostały zdemontowane z wiatrownic, wyczyszczone, naprawione; szczególnie popękane drewniane piszczałki trzeba było sklejać. Wszystkie elementy drewniane, łącznie z obudowa, zostały zakonserwowane płynem owadobójczym HYLOTOXA. Zużyte wieloletnią pracą mieszki zostały wymienione na nowe. Wykonane są z niemieckiego polypelu odpornego na działanie atmosferyczne powinny wytrzymać co najmniej 50 lat. Na narożniki dużego miecha została naklejona nowa skóra, nieszczelności kanałów powietrznych zostały zaklejone paskami skóry. Naprawiono i wyregulowano trakturę pneumatyczną kontuaru. Wytarte półtony klawiszy zostały wymienione na nowe. Obecnie piszczałki są sukcesywnie wnoszone, montowane na wiatrownicach, intonowane i strojone. Poprawiana jest obudowa organów i odnawiany kontuar. Generalny remont organów trwa już 2 miesiące; wykonują go 3 osoby. Remont przeprowadza Firma Organmistrzowska  Stanisława Broszko z Częstochowy

WSZYSTKIM WYJEŻDŻAJĄCYM na urlopy życzymy bezpiecznych podróży, dobrej pogody, wspaniałego wypoczynku dla ducha, duszy i ciała. Serdecznie witamy także pośród nas wszystkich, którzy w tym czasie będą przebywali w naszej Parafii.            

Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika NIEDZIELA.
 

I N F O R M U J E M Y:

DO LIMITU OSÓB NIE WLICZA SIĘ OSÓB ZASZCZEPIONYCH I OZDROWIEŃCÓW!

KOMUNIĘ ŚW. MOŻEMY PRZYJMOWAĆ TAKŻE NA DŁOŃ.

W KANCELARII ZAŁATWIANE SĄ WSZYSTKIE  SPRAWY DUSZPASTERSKIE i FORMALNE.  Sprawy cmentarne prosimy załatwiać tylko w poniedziałki i czwartki w godzinach kancelaryjnych.

INTENCJE MSZALNE SĄ WYZNACZONE  NA CAŁY CZAS WAKACJI  (jako zaplanowane). PROSIMY ZATEM SPRAWDZAĆ NA INTERNETOWEJ STRONIE PARAFII WIADOMOŚCI PARAFIALNE ORAZ INTENCJE MSZALNE.   W MIARĘ DOKONUJĄCYCH SIĘ ZMIAN W SYTUACJI EPIDEMICZNEJ BĘDZIEMY INFORMOWALI O SYTUACJI W POSŁUDZE PARAFIALNEJ.

PRZEŻYWAJMY  HISTORIĘ  SWOJEGO ŻYCIA  RAZEM CHRYSTUSEM I WE WSPÓLNOCIE ZE SOBĄ CZYLI  WE WZAJEMNEJ ŻYCZLIWOŚCI I ZROZUMIENIU. PAN JEZUS DAJE NAM PRZYKŁAD WIERNOŚCI BOGU, ROZTROPNOŚCI, ODWAGI, POKOJU SERCA I WYTRWAŁOŚCI.