Ogłoszenia - od 28 czerwca do 28 lipca 2019 - XIII - XVII Niedziela Zwykła

od 28. 06. do  28. 07. 2019

13 - 17 Niedziela Zwykła

Zachęcamy do osobistej adoracji Najśw. Sakramentu w kościele: w niedziele od 13.00  do  17.00   oraz  w dni powszednie od 7.30 do 17.00 . Kaplica Adoracji jest tymczasowo wyłączona z użytku. Jednakże w głównym ołtarzu kościoła dokonuje się codzienne wystawienie Najśw. Sakramentu po porannej Mszy św.  ( wyjątkiem są soboty i dni przedświątecznych kiedy trzeba przygotować kościół do liturgii). W środy o godz. 18.00 Msza św. i cotygodniowe nabożeństwo ku czci Matki Bożej  tzw. nieustająca nowenna do MB Krzepickiej. Zachęcamy by przynosić własne intencje modlitewne, do odczytania podczas nabożeństwa.

Rozpoczyna się czas wakacyjny. Tym samym Msze św. są odprawiane:  

od poniedziałku do piątku -  rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00;

w soboty - o g. 7.00 i 18.00;

w niedziele  - bez zmian.

Sakrament Pokuty i Pojednania (Spowiedź):

od poniedziałku do piątku: rano w godz. 6.15 - 6.25 i wieczorem w godz. 17.30 – 17.55

w soboty: rano w godz. 6.30 – 6.55 i wieczorem w godz. 17.30 – 17.55

w niedziele: podczas Mszy św. (jeśli będzie taka możliwość).

Zmiany te są podyktowane mniejszą ilością księży w parafii.

- Za wielkodusznie złożone ofiary na tacę inwestycyjną w niedzielę 23 VI  kwocie 6 tys. zł.,  serdeczne „Bóg zapłać”. Zaplanowane remonty i naprawy trwają. Po ich zakończeniu zostanie udzielona informacja o zakresie i kosztach wykonanych zadań. Pragniemy także poinformować, że został złożony wniosek do Konserwatora Zabytków o pozwolenie na naprawę muru ogrodzeniowego od strony ul. Kazimierza Wielkiego (przynależy do terenu objętego ochroną zabytków)

- w piątek 28 VI uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6.30; 9.00; 18.00

   W Kaplicy w Zwierzyńcu  godz. 17.00 poświęcenie nowego ołtarza przez ks. Bpa Andrzeja

W ten piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

- w sobotę 29 VI uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00  i 18.00

Na Mszy św. o godz. 18.00 złożymy życzenia ks. Pawłowi z racji imienin.

- w czwartek 4 VII  I-szy Czwartek m-ca. Modlimy się za kapłanów oraz o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

- w piątek 5 VII  I-szy Piątek m-ca. Msze św. o godz. 6.30; 18.00 Spowiedź o godz. 6.15 oraz 17.30. W czasie wakacji nie będzie odwiedzin chorych oraz Mszy św. w kaplicy w Zwierzyńcu.

- w sobotę 6 VII I-sza Sobota m-ca. Msza św. dla Żywego Różańca oraz nabożeństwo Różańcowe i Pierwszych Sobót o godz. 7.00.

- W sobotę 13 VII  przybędzie do nas Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę z Poznania. Przybędą ok. godz. 19.30. I jak zawsze nocować będą na Kuźniczce. Serdecznie zachęcamy do przyjmowania pielgrzymów w swe gościnne progi wzorem lat ubiegłych.

- w piątek 19 VII o godz. 18.00 Msza św. do Miłosierdzia Bożego za zmarłych. Imiona i nazwiska w zakładce "Intencje". Zapraszamy do wspólnej modlitwy

- Zbliżają się Dni Jakubowe, które są dniem modlitwy naszej Parafii za wstawiennictwem Patrona św. Jakuba Ap. oraz czasem radości mieszkańców  Krzepic korzystających z różnych atrakcji. W tym roku głównym celebransem i kaznodzieją naszego Odpustu będzie nasz rodak ks. Jan Władysław Koźmin - proboszcz parafii Ługi-Radły. Suma Odpustowa będzie odprawiona w niedzielę 21 VII o godz. 12.00. Serdecznie na nabożeństwo i wszystkie przygotowane punkty programu Dni Jakubowych zapraszamy.

- w czwartek 25 VII (w liturgiczny dzień św. Jakuba Ap.) o godz. 9.00 zwyczajowa Msza św. za parafian.   Zapraszamy do wspólnej modlitwy

- w piątek 26 VII ( w liturgiczne wspomnienie św. Anny i Joachima) o godz. 9.00 zwyczajowa Msza św. sięgająca dawnych czasów odpustu ku czci św. Anny. Zapraszamy.

- w niedzielę 28 VII odbędzie się pobłogosławienie kierowców i ich pojazdów. Obrzęd ten będzie po każdej Mszy św.

- w czwartek 1 VIII   I-szy Czwartek m-ca. Modlimy się za kapłanów oraz o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

- w piątek 2 VIII  I-szy Piątek m-ca. Msze św. o godz. 6.30; 18.00 Spowiedź o godz. 6.15 oraz 17.30. W czasie wakacji nie ma odwiedzin chorych oraz Mszy św. w kaplicy w Zwierzyńcu.

- w sobotę 3 VIII I-sza Sobota m-ca. Msza św. dla Żywego Różańca oraz nabożeństwo Różańcowe Pierwszej Soboty o godz. 7.00.

INFORMUJEMY:

Z racji zmian w systemie gospodarki odpadami w skali całej Polski, informujemy, ze od 1 lipca firmą odpowiedzialną za wywóz śmieci z cmentarza zajmować się będzie REMONDIS. Prosimy, aby przyjąć do wiadomości, ze koszty wywozu śmieci zwiększyły się kilkukrotnie. I nie zakończyła się jeszcze skala podwyżek opłat. Tym bardziej zatem apelujemy o niewyrzucanie śmieci prywatnych do  pojemników  cmentarnych. Pierwsze wywiezienie śmieci przez REMONDIS nastąpi 15 lipca. Za dotychczasową życzliwą i dobrą współpracę z Zakładem Komunalnym w Krzepicach serdecznie dziękujemy.

Wszystkim wypoczywającym życzymy pięknej pogody, nabrania sił do wypełniania osobistego powołania i serca pełnego wdzięczności dla Pana Boga. A gościom przybywającym do nas życzymy miłego pobytu.

Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.