Ogłoszenia - 9 maja 2021 - 6 Niedziela Wielkanocna

9. 05. 2021

 

6 NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Zachęcamy do osobistej adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy wieczystej adoracji: w niedziele od 13.00  do  17.00   oraz  w dni powszednie od 7.00 do 17.00 .

ZACHOWUJEMY ZASADY BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO.

 POZA WNĘTRZEM  KOŚCIOŁA NIE MA LIMITU ILOŚCI OSÓB. WSZYSTKIE OSOBY MUSZĄ MIEĆ MASECZKI ZASŁANIAJĄCE USTA I NOS ORAZ TRZEBA ZACHOWAĆ DYSTANS MIN. 1,5 M. (ZACHOWANIE DYSTANSU NIE DOTYCZY OSÓB WSPÓLNIE ZAMIESZKUJĄCYCH). MOŻNA KORZYSTAĆ Z DYSPENSY OD UCZESTNICTWA W LITURGII NIEDZIELNEJ.

 

DZISIAJ: ze względu na rozpoczynające się w poniedziałek 10 V prace przy remoncie organów taca zbierana podczas dzisiejszych Mszy św. jest tacą inwestycyjną. Wielkie i serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączają się poprzez ofiary materialne w prace gospodarcze naszej Parafii.

- o godz. 16.00 Msza św. dla osób niepełnosprawnych, ich najbliższych i opiekunów.

             - O godz. 17.30 nabożeństwo Majowe. Zapraszamy.   

Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie o godz. 17.30 ( w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę i uroczystości przed Mszą św. wieczorną). Przypominamy, że w miesiącach, w których są nabożeństwa popołudniowe nie ma nowenny do MB Krzepickiej.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

                    - PRZYGOTOWANIE DO I-szej Komunii Św.:

Próby dla dzieci:

we wtorek 11 V  i  w czwartek 13 V o następujących godzinach:

- klasa III a   o godz. 13.00, w kościele

- klasa III b   o godz. 14.15, w kościele

- klasa III (Zwierzyniec I i Kuźniczka) o godz. 15.15, w kościele

 

- Krąg Biblijny w środę 12 V o godz. 18.15. Zapraszamy

- W piątek 14 V święto św. Macieja Ap.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 16 maja: uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

Ponieważ kończy się czas wielkanocny zachęcamy do skorzystania z Sakr. Pokuty tych wszystkich, którzy jeszcze nie skorzystali ze Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika NIEDZIELA.

 

W OPARCIU O ZALECENIA SŁUŻB SANITARNYCH I ZALECENIA KS. ARCYBISKUPA METROPOLITY CZĘSTOCHOWSKIEGO

I N F O R M U J E M Y:

W NASZYM KOŚCIELE MOŻE PRZEBYWAĆ JEDNOCZEŚNIE 54 OSÓB (nie licząc tych, którzy są na zewnątrz)

KOMUNIĘ ŚW. MOŻEMY PRZYJMOWAĆ TAKŻE NA DŁOŃ.  Prosimy aby osoby tak przyjmujące Komunię Św. podchodziły do ołtarza Najśw. Serca Pana Jezusa jako pierwsze.

W KANCELARII ZAŁATWIANE SĄ WSZYSTKIE  SPRAWY DUSZPASTERSKIE i FORMALNE.  Sprawy cmentarne prosimy załatwiać tylko w poniedziałki i czwartki w godzinach kancelaryjnych.

INTENCJE MSZALNE BĘDĄ WYZNACZANE TYLKO NA OKRES DWÓCH TYGODNI tzn. NA TYDZIEŃ BIEŻĄCY ORAZ NA TYDZIEŃ KOLEJNY(jako zaplanowane). PROSIMY ZATEM SPRAWDZAĆ NA INTERNETOWEJ STRONIE PARAFII WIADOMOŚCI PARAFIALNE ORAZ INTENCJE MSZALNE NAWET CODZIENNIE. W MIARĘ DOKONUJĄCYCH SIĘ ZMIAN W SYTUACJI EPIDEMICZNEJ BĘDZIEMY INFORMOWALI O SYTUACJI W POSŁUDZE PARAFIALNEJ.

W PRZYPADKU ZAKAŻENIA COVID-19 lub JAKĄKOLWIEK INFEKCJĄ KTÓREGOKOLWIEK DOMOWNIKA PROSIMY O NIE POSYŁANIE DZIECI DO PRZEDSZKOLA NAWET WÓWCZAS GDY DZIECKO NIE MA ŻADNYCH OBJAWÓW CHOROBOWYCH. Bądźmy odpowiedzialni za siebie nawzajem.

PRZETRZYMAJMY TEN CZAS EPIDEMII RAZEM CHRYSTUSEM I WE WSPÓLNOCIE ZE SOBĄ CZYLI  WE WZAJEMNEJ ŻYCZLIWOŚCI I ZROZUMIENIU. PAN JEZUS DAJE NAM PRZYKŁAD WIERNOŚCI BOGU, ROZTROPNOŚCI, ODWAGI, POKOJU SERCA I WYTRWAŁOŚCI.