Ogłoszenia - 5 kwietnia 2020- 6 Niedziela Wielkiego Postu - NIEDZIELA PALMOWA

05. 04. 2020

 6 Niedziela Wielkiego Postu

NIEDZIELA PALMOWA

W ZWIĄZKU Z  STANEM EPIDEMII,

OBOWIĄZUJĄ  WSZYSTKIE ZARZĄDZENIA DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA WYDANE PRZEZ WŁADZE CYWILNE  i KOŚCIELNE !!!

ZALECAMY – ZOSTAŃ W DOMU!!!

5 IV NIEDZIELA PALMOWA – początek Wielkiego Tygodnia. Liturgię Mszy Świętych rozpoczyna się bez uroczystej procesji. Wejście odbywa się w uproszczonej formie. Dokonuje się błogosławieństwa palm, które ma celebrans, i odczytuje się ewangelię o wjeździe Chrystusa do Jerozolimy. Pozostałe części Mszy św. jak w każdą niedzielę.

Zachęcamy do osobistej adoracji Najśw. Sakramentu w kościele: w niedziele od 13.00  do  17.00   oraz  w dni powszednie od 7.30 do 17.30 . ( wyjątkiem są piątki do południa kiedy trzeba przygotować kościół do sobotniej i niedzielnej liturgii).

Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski udzielił dyspensy od obowiązku osobistego fizycznego uczestniczenia we Mszach św. w niedziele i uroczystości aż do odwołania dla wszystkich wiernych naszej Archidiecezji oraz wszystkich przebywających na terenie Archidiecezji. Korzysta się wówczas z transmisji Mszy św. w internecie, telewizji i radio. Stosowny dokument jest opublikowany na stronie parafii oraz w gablotach przykościelnych.

INFORMUJEMY i PRZYPOMINAMY, ŻE:

- zawieszone są wszystkie spotkania duszpasterskie dorosłych, dzieci i młodzieży. Zachęcamy do kontaktu i realizacji inicjatyw duszpasterskich przy użyciu komunikatorów elektronicznych.

- każdy kto dostrzega symptomy jakiejkolwiek infekcji, osłabienia odporności organizmu proszony jest o nieopuszczanie domu i podjęcie leczenia oraz wykonanie wszystkich zaleceń SANEPID-u.

          - Msze św. są odprawiane w Parafii zgodnie z planem niedzielnym i tygodniowym. Są sprawowane w obecności nie więcej niż 5 osób!!! Oznacza to, że do kościoła jest wpuszczana ograniczona liczba wiernych. Pierwszeństwo udziału mają osoby związane z intencją mszalną. Wejście do kościoła jedynie przez drzwi od strony zakrystii. Drzwi kościoła są otwierane 10 minut przed Eucharystią. Podczas Mszy św. można skorzystać z Sakr. Pokuty.

INFORMUJEMY, ŻE  W KAŻDĄ NIEDZIELĘ,  AŻ DO ODWOŁANIA,  BĘDZIEMY TRANSMITOWALI LITURGIĘ MSZY ŚW. O GODZ. 10.30 Z NASZEGO KOŚCIOŁA NA FACEBOOKU

(Na stronie Parafii, w menu znajdującym się po prawej stronie, jest "przycisk"pod nazwą "Facebook parafialny". Kliknięcie go przełącza bezpośrednio na parafialną stronę główną facebooka, na której będzie transmisja.)

https://www.facebook.com/Parafia-św-Jakuba-w-Krzepicach-103096374677972

          - Prosimy o korzystanie ze spowiedzi wielkopostnej do środy 8 IV włącznie.  Jest to już spowiedź świąteczna. Nie będzie organizowany dzień spowiedzi typu rekolekcyjnego bowiem złamałoby to ograniczenia związane ze stanem epidemii. Posługujemy w konfesjonale w czasie Mszy św. oraz w dni powszednie w godz. 8.00 – 9.00 i 16.30 – 17.30.

          - Zawieszone zostają nabożeństwa: Godzinki, Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale. Zaleca się odprawianie ich w domach. Korzystajmy z transmisji medialnych.

          - Całodzienne Wystawienie Najświętszego Sakramentu pozostaje bez zmian. Zachęcamy do żarliwej modlitwy i przeżywania tego trudnego czasu razem z Chrystusem. Korzystajmy z refleksji wielkopostnej publikowanej na naszej stronie internetowej oraz z podanych tam linków umożliwiających odbiór audycji emitowanych na różnych platformach medialnych.

- można i zalecamy, by przyjmować Komunię św. „na rękę”. Podchodząc do Komunii św. lewą dłoń kładziemy na prawej dłoni wewnętrzną stroną ku górze. Prosimy, by dbać o czystość dłoni.

- cześć należną Krzyżowi oraz przekazanie znaku pokoju oddajemy przez skłon głowy.

- nie będzie udzielane błogosławieństwo dzieciom przez nakreślenie krzyża na czole lub dotknięcia dłonią głowy dziecka.

- w kancelarii parafialnej będą załatwiane tylko sprawy największej wagi. Można z parafią kontaktować się drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.                     

- podczas sprzątania i przygotowania kościoła do liturgii stosujemy środki dezynfekcyjne a nie tylko czystości.

WIELKI TYDZIEŃ

TRIDUUM PASCHALNE i uroczystość ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

          -Ze smutkiem informujemy, że celebracje Liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty odbędą się z ograniczoną liczbą wiernych. Aby nie przekraczać wyznaczonej liczby wiernych (5) „miejsca” te zajmują tylko wyznaczone osoby posługujące do liturgii. Celebracje rozpoczną się o wyznaczonych godzinach i będą transmitowane na naszej stronie na facebooku (patrz powyżej). Prosimy by w tym czasie gromadzić się w domach i łączyć się we wspólnej modlitwie dzięki transmisji. Prosimy, by śledzić ogłoszenia i informacje na naszej stronie oraz zarządzenia państwowe, (którym podlegamy) bowiem nawet w dniach świątecznych mogą zmienić się zasady zdystansowania społecznego.

          - Wielki Czwartek i Wielki Piątek: nie będzie wspólnej adoracji przy tzw. Ciemnicy oraz Grobie Pańskim. Nie będzie tego szczególnego wystroju kościoła. Indywidualna adoracja Najśw. Sakramentu będzie  możliwa po Liturgii wieczornej do godz. 22.00. Pamiętajmy, że w kościele jednocześnie nie może przebywać więcej niż 5 osób.

          - W Wielką Sobotę nie ma błogosławieństwa pokarmów. Błogosławieństwo to, dokonuje „głowa rodziny” we własnym domu przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst opublikowany na naszej stronie internetowej. Adoracja indywidualna Najśw. Sakramentu w kościele w tym dniu od godz. 8.00 do godz. 18.30

          - W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie procesji rezurekcyjnej. Msze św. w tym dniu o godz.: 6.00;  7.30;  9.00;  10.30;  12.00;    18.00. W kaplicach dojazdowych o ustalonych godzinach. Prosimy o codzienne śledzenie podawanych tu informacji z racji możliwych zmian ilosci i godzin Mszy św.!

 

POGRZEB:

W zaistniałej sytuacji epidemii, zgodnie z zarządzeniem władz, odprawiana jest tylko jedna stacja pogrzebowa czyli złożenie do grobu. Msza św. będzie odprawiona bez obecności ciała zmarłego. Data Mszy św. pogrzebowej ustalana będzie z rodziną. Może być sprawowana przed lub po złożeniu ciała do grobu. Udział w pogrzebie zarezerwowany jest tylko dla najbliższych. Liczba osób uczestniczących (wyłączając księdza, organistę i obsługę) nie może przekroczyć 5 osób. Ograniczenie ilości osób do max 5 dotyczy także zwyczajowych modlitw różańcowych, które rodzina oraz inni odmawiają przy zwłokach.

 

Zachęcamy do lektury czasopism i książek katolickich a zwłaszcza tygodnika NIEDZIELA. E-wydanie: www.niedziela.pl