Ogłoszenia - 25 października 2020 - 30 Niedziela Zwykła

25. 10. 2020

30 Niedziela Zwykła

 

Zachęcamy do osobistej adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy wieczystej adoracji: w niedziele od 13.00  do  17.00   oraz  w dni powszednie od 7.00 do 17.30 .

DZIĘKUJEMY  WSZYSTKIM  ZACHOWUJĄCYM  ZASADY  OCHRONY   ZDROWIA:

1.HIGIENA I DEZYNFEKCJA.        2. ZASŁANIANIE UST i NOSA.

3. UTRZYMANIE  WŁAŚCIWEGO DYSTANSU.

 

W  ZWIĄZKU  ZE  ZNACZNYM WZROSTEM  ZAKAŻEŃ  W POLSCE I W NASZYM POWIECIE, W OPARCIU O ZALECENIA SŁUŻB SANITARNYCH

I ZALECENIA KS. ARCYBISKUPA METROPOLITY CZĘSTOCHOWSKIEGO

I N F O R M U J E M Y:

  1. W NASZYM KOŚCIELE MOŻE PRZEBYWAĆ JEDNOCZEŚNIE 114 OSÓB (nie licząc tych, którzy są na zewnątrz)
  2. KOMUNIĘ ŚW. MOŻEMY PRZYJMOWAĆ TAKŻE NA DŁOŃ.  Prosimy aby osoby tak przyjmujące Komunię Św. podchodziły do ołtarza Najśw. Serca Pana Jezusa jako pierwsze.
  3. NA CZAS NAJBLIŻSZYCH DWÓCH TYGODNI (do 8 listopada) ZAWIESZONE ZOSTAJĄ SPOTKANIA FORMACYJNO-DUSZPASTERSKIE (kandydaci do Bierzmowania, Krąg Biblijny, Kręgi Rodzin, Schola, Lit. Służba Ołtarza)
  4. W KANCELARII ZAŁATWIANE BĘDĄ TYLKO  SPRAWY NAJPILNIEJSZE (związane z posługą duszpasterską, sakramentalną lub pogrzebem).  Sprawy cmentarne prosimy załatwiać tylko w poniedziałki i czwartki w godzinach kancelaryjnych.
  5. W I-SZY PIĄTEK M-CA NIE BĘDZIE ODWIEDZIN CHORYCH. KAPŁAN POZOSTAJE DO DYSPOZYCJI Z POSŁUGĄ WOBEC OSÓB ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W NIEBEZPIECZEŃSTWIE ŚMIERCI.
  6. INTENCJE MSZALNE BĘDĄ WYZNACZANE TYLKO NA OKRES DWÓCH TYGODNI tzn. NA TYDZIEŃ BIEŻĄCY ORAZ NA TYDZIEŃ KOLEJNY(jako zaplanowane). PROSIMY ZATEM SPRAWDZAĆ NA INTERNETOWEJ STRONIE PARAFII WIADOMOŚCI PARAFIALNE ORAZ INTENCJE MSZALNE NAWET CODZIENNIE. W MIARĘ DOKONUJĄCYCH SIĘ ZMIAN W SYTUACJI EPIDEMICZNEJ BĘDZIEMY INFORMOWALI O SYTUACJI W POSŁUDZE PARAFIALNEJ.
  7. ZACHĘCAMY BY OBECNOŚĆ NA CMENTARZACH Z RACJI  UROCZYSTOSCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH ROZŁOŻYĆ NA KILKA DNI MIESIĄCA LISTOPADA.

PRZETRZYMAJMY TEN CZAS EPIDEMII RAZEM CHRYSTUSEM I WE WSPÓLNOCIE ZE SOBĄ CZYLI  WE WZAJEMNEJ ŻYCZLIWOŚCI I ZROZUMIENIU. PAN JEZUS DAJE NAM PRZYKŁAD WIERNOŚCI BOGU, ROZTROPNOŚCI, ODWAGI, POKOJU SERCA I WYTRWAŁOŚCI.

 

DZISIAJ: - taca inwestycyjna na spłatę tegorocznych zobowiązań.

                  - nabożeństwo popołudniowe Różaniec o godz. 17.30.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- Trwa miesiąc nabożeństw różańcowych. Różaniec odmawiamy o godz. 17.30 (czyli bezpośrednio po Mszy św. po 17.00). Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę.

- można rezerwować intencje mszalne na rok 2021. Od listopada w godzinach nierezerwowanych będą wpisywane intencje „z pogrzebów”.

- Prosimy o przynoszenie „wypominków” za zmarłych. Prosimy, by imiona i nazwiska zapisywać w mianowniku. Ofiary składane przy tej okazji są podobnie jak w roku ubiegłym. Karteczki na „wypominki” można zabrać przy wyjściu z kościoła.

Wypominki będą także zbierane na cmentarzu:

w piątek 30 X w godz. 9.30 – 11.30 oraz 13.30 – 15.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego.

w sobotę 31 X w godz. 9.30 – 11.30 oraz 13.30 – 15.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego.

w niedzielę 1 XI w godz. 9.00 – 12.00 oraz 13.45 – 15.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego

 

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 1 Listopada – uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH:

Msze św. świąteczne w kaplicach Dankowice i Zwierzyniec będą odprawione w sobotę 31 X o godz. 16.30.

 

W związku ze stanem epidemii wszystkie nabożeństwa 1 Listopada odbędą się w kościele parafialnym. Oto program nabożeństw:

godz. 7.00    Msza św. 

9.00    Msza św. 

10.30  Msza św. 

11.30 -Wypominki Oktawalne 1

               12.00 Msza św. OKTAWALNA 1 połączona z procesją celebransa do 5 ołtarzy wewnątrz kościoła.

Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00  (to może się zmienić – prosimy śledzić informacje na stronie internetowej).

          Nie będzie procesji na cmentarzu.

          Na cmentarzu będzie odprawiona Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu o godz. 15.00.

 

2 Listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli w Dzień Zaduszny.

Msza św. z czytaniem wypominków jednorazowych: o godz. 9.00 w kościele parafialnym (nie na cmentarzu) oraz o godz. 15.30 w kaplicach w Dankowicach i Zwierzyńcu.

Od 2 do 8 XI Różaniec za zmarłych wraz z czytaniem wypominek Oktawalnych o godz. 17.15 i bezpośrednio potem Msza św. Oktawalna za zmarłych.

Zmiany powyższe podyktowane są przede wszystkim możliwością uczestniczenia większej liczby osób w kościele parafialnym niż w kaplicy cmentarnej gdzie może być tylko do 10 osób.

                             

          SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy złożyli swój serdeczny dar na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia z okazji Dnia Papieskiego. Zebrano1610 zł. Stypendystów tego Dzieła polecamy serdecznej modlitwie.

     Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika NIEDZIELA.