Ogłoszenia - 23 stycznia 2022 -3 Niedziela Zwykła

23. 01. 2022     

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

ZACHOWUJEMY ZASADY BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO PODANE PRZEZ WŁADZE CYWILNE.

PROSIMY BY UŻYWAĆ  MASECZKI ZASŁANIAJĄCE USTA I NOS. ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA ZE WSZYSTKICH ŚRODKÓW CHRONIĄCYCH PRZED ZAKAŻENIEM LUB CIĘŻKIM PRZEBIEGIEM CHOROBY - SZCZEGÓLNIE PRZEZ SKORZYSTANIE ZE SZCZEPIEŃ.

We wszystkie niedziele stycznia, po Mszach św., przy wyjściu z kościoła, ministranci zbierają ofiary na potrzeby Służby Liturgicznej naszej Parafii. Z góry wszystkim za ofiary dziękujemy.

DZIŚ: - w naszym kościele odbędzie się KONCERT KOLĘD w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krzepic. Orkiestra przygotuje oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 a koncert odbędzie się po Mszy św. W tym dniu można będzie także wesprzeć  swoją ofiarą działalność tej Orkiestry.

- Nabożeństwo popołudniowe ku czci św. Józefa oraz Świętej Rodziny o godz. 17.30. Zapraszamy.

- Także dzisiaj o godz. 16.00 Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Krzepicach  zapraszają  na koncert kolędowy z okazji Dnia Babci i Dziadka. Koncert odbędzie się w sali GOK.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- Od dzisiaj W DNIACH 23 – 26 I ORGANIZOWANA JEST AKCJA zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty, popsuty sprzęt prosimy by w wyżej wymienionych dniach składać przy bramie wjazdowej do ogrodu od strony dużego parkingu, niedaleko toalet publicznych. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej akcji i pozbycie się niepotrzebnego sprzętu.

- do 25 I trwamy na modlitwie o Jedność Chrześcijan.

- w czwartek 27 I ostatni dzień wizyt duszpasterskich w rodzinach. Zachęcamy by w tym dniu przybyły na godz. 17.00 do kościoła  na Mszę św. „Kolędową” te rodziny, bez względu na adres zamieszkania, które nie mogły do tej pory, z różnych przyczyn, skorzystać z wizyty kolędowej.

- PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA:

Od soboty 29 I wznawiane są spotkania przygotowawcze dla kandydatów do Sakr. Bierzmowania.

Program spotkań w dniu 29 I:

- egzamin klasy VIII o godz. 9.00

- egzamin klasy I szk. średniej o godz. 10.00

- spotkanie dla kandydatów z klasy VII o godz. 11.00   - odwołane!!!

- spotkanie dla kandydatów z klasy VI o godz. 12.30    -  odwołane!!!

- WIZYTA DUSZPASTERSKA  W RODZINACH (Kolęda): Na mocy decyzji ks. Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego indywidualnie odwiedzamy domy tych parafian, którzy w kancelarii parafialnej lub zakrystii zgłoszą wolę takiej wizyty przynajmniej na 2 dni przed planowaną wizytą.    Początek odwiedzin o godz. 9.00.

- w bieżącym tygodniu kolęda dla mieszkańców następujących ulic:

24  stycznia  poniedziałek:      Broniewskiego

25 stycznia  wtorek:   Dąbrowskiego, Magreta

26 stycznia  środa:     Sienkiewicza, Solna

27 stycznia  czwartek:           Kazimierza Wielkiego

W dniu wyznaczonej kolędy indywidualnej będzie także sprawowana Msza św. w intencji mieszkańców danej ulicy o godz. 17.00    Podczas tej Mszy św. dokona się zawierzenie rodzin Chrystusowi obecnemu w Najśw. Sakramencie; będzie poświęcona woda do osobistego błogosławieństwa domów przez mieszkańców ( można przynieść wodę w naczyniu własnym); przekazany zostanie także znak kolędowego obrazka. Jest to także okazja do złożenia tradycyjnej ofiary kolędowej na potrzeby Parafii.    

- W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 30 I  o godz. 10.00 Msza św. w intencji „SOLIDARNOŚCI”. Wspominamy w tym dniu także długoletniego kapelana częstochowskiej „Solidarności”, naszego rodaka, ks. Zenona Raczyńskiego. Zapraszamy.

 

PROPOZYCJA NA FERIE ZIMOWE:

Ruch ŚWIATŁO - ŻYCIE Rejonu Wieluńskiego zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w rekolekcjach wyjazdowych pod hasłem "Rekolekcje z Małym Księciem". Będą się one odbywać w dwóch terminach od 13 do 18 lutego w miejscowości Góra Świętej Anny i od 21 do 26 lutego w Tenczynie k/Rabki i Piwnicznej Zdroju. W pierwszym terminie tematem spotkań dla dorosłych będą - relacje małżeńskie, w drugim - budowanie kompetencji rodzicielskich. Link do zapisów oraz numery telefonu osób odpowiedzialnych za poszczególne grupy dostępne na plakatach w gablotach przy kościele.

 PIELGRZYMKA do MEDJUGORJE. W dniach 19 – 27 kwietnia 2022 nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuarium w Medjugorje. Zachęcamy do uczestnictwa.

Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika  NIEDZIELA.

 

Decyzja Duszpasterska Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, w sprawie duszpasterskiej wizyty kolędowej 2021/2022

Bracia i Siostry w Chrystusie, Jedynym Odkupicielu człowieka ! (…)

W ewangelicznej scenie Nawiedzenia Elżbiety przez Najśw. Maryję Pannę , (…)znajdujemy biblijny wzór dla wizyty duszpasterskiej, w tradycji polskiej zwanej kolędą. Nie jest to tylko pobożny zwyczaj, ale obowiązek wynikający z prawa kościelnego, które stanowi, że proboszcz powinien „nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza w niepokojach i smutku, oraz umacniając ich w Panu” (kan. 529 § 1). W obecnej jednak sytuacji epidemicznej oraz zmieniających się przepisów sanitarnych w planowaniu i realizacji wizyty duszpasterskiej należy kierować się miłością i roztropnością duszpasterską, poczuciem odpowiedzialności za innych i siebie, różną wrażliwością i stanem zdrowia wiernych oraz księży.

W związku z tym wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie nie jest wskazana. Możliwa jest jednak wizyta duszpasterska u tych, którzy wcześniej sami wyraźnie o to poproszą. Realizację wizyty duszpasterskiej można również przełożyć na inny stosowny czas w ciągu roku, gdy warunki epidemiczne będą na to pozwalać. (…) Nie wykluczone jest, by księża proboszczowie zapraszali wiernych z poszczególnych ulic czy rejonów parafii na wspólną modlitwę za rodziny do kościołów parafialnych. Wszystkie jednak działania muszą uwzględniać zasadę dobrowolności, bieżące restrykcje sanitarne, sytuację i specyfikę parafii oraz budynku kościoła, a także oczekiwania wiernych.

Drodzy Bracia i Siostry pragnę i ja duchowo zapukać do drzwi Waszych domów i z Wami wszystkimi się spotkać oraz serdecznie pozdrowić przez posługę kapłanów.

Z serca błogosławię:
W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen!

(-) + Wacław DEPO
Arcybiskup Metropolita Częstochowski

Częstochowa, 10 grudnia 2021 r.

 

HARMONOGRAM  MSZY ŚW.  w PARAFII p.w. św. JAKUBA Ap.      w KRZEPICACH:

W niedziele:   Krzepice  (kościół parafialny)8.00;  10.00;  12.00;   18.00

                       Zwierzyniec I  (kaplica) -  9.00

                       Dankowice      (kaplica) -   11.00

W dni powszednie:  (tylko kościół parafialny)     

    od poniedziałku  do piątku -  6.30; 7.00; 17.30 (w X, V, VI o godz. 17.00); 18.00

                                Spowiedź w godz.: 6.30 – 7.00 oraz 17.30 – 18.00               

    w soboty  -   6.30;  7.00;    18.00 (Msza św. niedzielna)

           Spowiedź w godz.: 6.30 – 7.00 oraz o godz. 18.00

Sakr. Pokuty w niedzielę  tylko w miarę możliwości (obecności) drugiego księdza

Kancelaria czynna:

od poniedziałku do soboty w godz. 8.00 - 9.00

                                  oraz    od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 - 17.00

Kancelaria nieczynna:  w święta i uroczystości kościelne i państwowe oraz w I-sze Piątki m-ca po południu.

W LIMIT OSÓB MOGĄCYCH BYĆ WEWNĄTRZ KOŚCIOŁA NIE WLICZA SIĘ OSÓB ZASZCZEPIONYCH ORAZ OZDROWIEŃCÓW.

W PRAKTYCE OZNACZA TO MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICZENIA W LITURGII WSZYSTKICH CHĘTNYCH. ZACHĘCAMY BY  SKORZYSTAĆ Z WSZYSTKICH MOŻLIWOŚCI ZABEZPIECZENIA SIĘ,  SZCZEGÓLNIE PRZEZ SZCZEPIENIE, PRZED CHOROBĄ  LUB  JEJ  CIĘŻKIM PRZEBIEGIEM.

 ZACHOWUJEMY ZASADY BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO PODANE PRZEZ WŁADZE CYWILNE.

PROSIMY BY UŻYWAĆ  MASECZKI ZASŁANIAJĄCE USTA I NOS.

I N F O R M U J E M Y:

KOMUNIĘ ŚW. MOŻEMY PRZYJMOWAĆ TAKŻE NA DŁOŃ.

W KANCELARII ZAŁATWIANE SĄ WSZYSTKIE  SPRAWY DUSZPASTERSKIE i FORMALNE. 

INTENCJE MSZALNE SĄ WYZNACZONE  NA OKRES ok. MIESIĄCA  (jako zaplanowane). PROSIMY ZATEM SPRAWDZAĆ NA INTERNETOWEJ STRONIE PARAFII WIADOMOŚCI PARAFIALNE ORAZ INTENCJE MSZALNE.   W MIARĘ DOKONUJĄCYCH SIĘ ZMIAN W SYTUACJI EPIDEMICZNEJ BĘDZIEMY INFORMOWALI O SYTUACJI W POSŁUDZE PARAFIALNEJ.

PRZEŻYWAJMY  HISTORIĘ  SWOJEGO ŻYCIA  RAZEM CHRYSTUSEM I WE WSPÓLNOCIE ZE SOBĄ CZYLI  WE WZAJEMNEJ ŻYCZLIWOŚCI I ZROZUMIENIU. PAN JEZUS DAJE NAM PRZYKŁAD WIERNOŚCI BOGU, ROZTROPNOŚCI, ODWAGI, POKOJU SERCA I WYTRWAŁOŚCI.