Ogłoszenia - SIERPIEŃ 2020 - 18 - 22 Niedziela Zwykła

 

SIERPIEŃ  2020

18 - 22 Niedziela Zwykła

Zachęcamy do osobistej adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy wieczystej adoracji: w niedziele od 13.00  do  17.00   oraz  w dni powszednie od 7.00 do 17.30 .

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA:   1. ZASŁANIAJMY USTA  I  NOS !!!      2. ZACHOWUJMY  DYSTANS  !!!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRZESTRZEGAJĄCYM ZASAD BEZPIECZEŃSTWA.

PRZYPOMINAMY:

Aż do niedzieli 30 sierpnia funkcjonuje wakacyjny harmonogram Mszy św. i posług w Parafii:

Msze św.:   W dni powszednie:       od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 oraz 18.00.

           w soboty o godz. 7.00  oraz 18.00 (msza niedzielna)

        W niedziele:  w kościele parafialnym: o godz. 8.00;  10.00;  12.00;  18.00

         w kaplicy w Zwierzyńcu I: o godz. 9.00;  w kaplicy w Dankowicach:  o godz. 11.00

Spowiedź: w dni powszednie ok. 30 minut przed Mszą św. W niedziele podczas Mszy św. w miarę obecności i możliwości kapłana. Prosimy korzystać ze spowiedzi w tygodniu. Szczególnie prosimy o wcześniejszą spowiedź przedślubną oraz o spowiedź związaną z pogrzebem (podczas obrzędów pogrzebu może się zdarzyć, że nie będzie drugiego księdza w konfesjonale).

Kancelaria Parafii czynna ( z wyjątkiem świąt kościelnych i cywilnych):

            Od poniedziałku do piątku: 8.00 – 9.00 oraz 16.00 – 17.00

            W soboty: 8.00 – 9.00

Narzeczeni umawiają się na rozmowę przedślubną w kancelarii na konkretny termin ok. 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu.

 Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek oraz przybywającym do naszego miasta życzymy bezpiecznych podróży, rozwagi w dbaniu o zdrowie, pięknych i dobrych przeżyć wakacyjnych oraz nabrania sił ducha i ciała do wypełniania swego osobistego powołania.

W BIEŻĄCYM MIESIĄCU:  

- w czwartek 6 VIII. święto Przemienia Pańskiego. To także I-szy Czwartek m-ca i nasza modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych z naszej parafii.

- w piątek 7 VIII I-szy Piątek m-ca. O godz. 6.30 Msza św. Zadośćczynna Najśw. Sercu Pana Jezusa. Spowiedź o godz. 6.30 i 17.30. Nie ma odwiedzin chorych.

- w niedzielę 9 VIII taca inwestycyjna na potrzeby remontowe kościoła parafialnego.

- w piątek 14 VIII uroczystość I-szej Komunii św. (w trzech grupach). Spowiedź przed Pierwszą Komunią dla dzieci i ich najbliższych w czwartek 13 VIII o godz. 16.00

- w sobotę 15 VIII urocz. Wniebowzięcia NMP.   Msze św. w tym dniu: godz. 8.00;   10.00;  12.00 oraz 18.00

          - w piątek 21 VIII o godz. 18.00 Msza św. do Miłosierdzia Bożego za zmarłych

          - w niedzielę 23 VIII Dożynki Powiatowe.

          - we wtorek 25 VIII Pielgrzymka Parafialna na Jasną Górę. Odbędzie się w szczególnym reżimie sanitarnym. Zapisy na Pielgrzymkę od poniedziałku 10 VIII do niedzieli 16 VIII. Msza św. na początek pielgrzymki o godz. 6.30. Szczegóły dot. pielgrzymki podamy w niedzielę 9 VIII.

          - w środę 26 VIII uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 6.30;  9.00  i  18.00.

Wyrażamy serdeczną i ogromną wdzięczność za przekazanie przez Kółko Rolnicze w Zwierzyńcu Pierwszym kwoty 30 tys. zł dla Parafii Krzepice. Z tych środków Parafia zakupiła za 4 tys. zł. witraże do kaplicy w Zwierzyńcu I. Pozostałą kwotę Rada Parafialna postanowiła przeznaczyć na renowację kościoła parafialnego w  Krzepicach. Rada Parafialna kierowała się potrzebą remontu kościoła. Po uzgodnieniu z p. Prezesem Andrzejem Zalskim środki te zostały już uruchomione. Takie działanie jest przykładem dobrze rozumianego interesu wspólnoty parafialnej. Jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.        

Książka naszego rodaka ks. dr Kamila Kęsika pt.: Kościół Katolicki w powiecie wieluńskim w czasie I-szej Wojny Światowej. Z racji, że był to sąsiedni powiat wobec Krzepic a wiele epizodów tamtych czasów związanych jest z naszą okolicą zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Nabyć ją możemy w zakrystii. Cena w okładce twardej 70 zł, a w okładce miękkiej 60 zł.

Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika NIEDZIELA.