XXVIII niedziela zwykła - 14 X - ogłoszenia parafialne

14. 10. 2018

XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Zachęcamy do osobistej adoracji Najśw. Sakramentu w kościele: w niedziele od 13.00  do  17.00   oraz  w dni powszednie od 7.30 do 17.00 . Z racji prac budowlanych kaplica adoracji jest wyłączona z użytku. Jednakże na głównym ołtarzu dokonuje się codzienne wystawienie Najśw. Sakramentu po porannej Mszy św. ( wyjątkiem są soboty kiedy trzeba przygotować kościół do niedzielnej liturgii). W październiku cotygodniowe nabożeństwo ku czci Matki Bożej  tzw. nieustająca nowenna do MB Krzepickiej w środy połączone z nabożeństwem Różańcowym. Można przynosić własne intencje modlitewne, które będą odczytane podczas nabożeństwa.

DZISIAJ:  przeżywamy XVIII Dzień Papieski. To okazja do refleksji nad wciąż aktualnym nauczaniem Jana Pawła II oraz okazja do wsparcia Dzieła Nowego Tysiąclecia.

- po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami kandydatów do Bierzmowania z klas VIII SP

- Msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich najbliższych o godz. 16.00

- Nabożeństwo popołudniowe Różaniec o godz. 17.30. Zapraszamy.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- Nabożeństwa Różańcowe: codziennie o godz. 17.30. Przypominamy, że Msze św. wieczorne są sprawowane o godz. 17.00 i 18.00. Nabożeństwo Różańcowe jest odprawiane bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00.

- W kancelarii parafialnej oraz w zakrystii przyjmujemy WYPOMINKI czyli imiona i nazwiska osób, za które w sposób szczególny chcemy modlić się przy okazji listopadowych Mszy św. za zmarłych. Można skorzystać z kartek, które są wyłożone pod chórem, przy wyjściu z kościoła. Prosimy by imiona i nazwiska pisać w mianowniku. Ofiary przy tej okazji składane są w podobnej wysokości jak w roku ubiegłym: Roczne – od osoby tak jak na Mszę św.; Półroczne – połowa tej kwoty, Oktawalne – bez względu na liczbę osób tak jak na Mszę św.; Jednorazowe - dowolna

- 16 X (wtorek) o godz. 18.45 spotkanie Kręgu Biblijnego.

- w piątek 19 X (III-ci piątek m-ca) o godz. 18.00 Msza św. do Miłosierdzia Bożego za zmarłych

- Schola dziecięco-młodzieżowa ma swoje ćwiczenia w soboty o godz. 10.00.

- Przygotowanie do Sakr. Bierzmowania. Katecheza przygotowawcza dla uczniów klas III Gim w sobotę 20 X o godz. 11.00 .  Spotkanie z rodzicami kandydatów z klas VII SP  w niedzielę 21 X po Mszy św. o godz. 10.30

- w sobotę 20 X wieczór uwielbienia Boga i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie pod przewodnictwem Wspólnoty Przymierza Rodzin MAMRE. Z  tej racji Nabożeństwo Różańcowe w sobotę 20 X będzie odprawione o godz. 7.30 (po Mszy św. o godz. 7.00)

- w przyszłą niedzielę 21 X będzie obecny w naszej wspólnocie parafialnej i kazania wygłosi o. Jan Konior, jezuita, misjonarz  Chin i Japonii. Będzie także możliwość nabycia ciekawych książek jego autorstwa.

- także w przyszłą niedzielę  (21 X) w kaplicy w Dankowicach Dzień Eucharystyczny od godz. 7.00 do 19.00.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej racji zachęcamy do porządkowania grobów swoich najbliższych. Prosimy by zebrane wówczas śmieci w miarę możliwości wziąć ze sobą, aby na czas dni świątecznych groby były uporządkowane. Przygotujmy się także na to, że ze względu na pogodę liście z drzew mogą spaść w wielkiej ilości później niż zazwyczaj.  Ponownie prosimy  by śmieci wytworzonych we własnych gospodarstwach domowych nie wrzucać do pojemników na cmentarzu. Zachecamy także by skorzystać z internetowej wyszukiwarki grobów na anszym cmentarzu i by zgłosić w kancelarii parafialnej (w poniedziałki i wtorki) wszelkie błędy i pomyłki zwiazane z inwentaryzacją cmentarza.

Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika „Niedziela”                                            

Ponadto w październiku:

28 X (niedziela) o godz. 10.30  Msza św. imieninowa w intencji ks. Szymona Szymocha naszego emerytowanego proboszcza.

31 X  (środa)  o godz. 18.00  Msza św.  imieninowa w intencji ks. Krzysztofa

NOWY KALENDARZ INTENCJI MSZALNYCH na rok 2019.

            Już od września w kancelarii parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na rok 2019. Serdecznie zachęcamy aby spojrzeć u siebie w domu w kalendarz i wybrać daty jubileuszy, rocznic czy też szczególnych okazji. Jeżeli są jakieś szczególne dni, w które chcemy wspomnieć naszych bliskich zmarłych to także jest teraz czas by zarezerwować odpowiedni dla nas termin. Informujemy, że po 15 października b.r. w wolne, niezarezerwowane daty i godziny będą wpisywane intencje tzw. pogrzebowe.