II niedziela adwentu - ogłoszenia parafialne

10 grudnia 2017 roku

 

Zachęcamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Adoracji: w niedziele od 1300 do 1715 oraz w dni powszednie od 700 do 1700. W dzisiejszą niedzielę o 1600 odprawiona będzie Msza święta dla niepełnosprawnych, ich opiekunów i najbliższych

W dzisiejszą niedzielę, w obrębie naszego kościoła, odbędzie się kiermasz świąteczny przygotowany przez koła CARITAS działające przy Szkołach Podstawowych nr 1 i 2 oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dankowicach Drugich. Kiermasz ten odbędzie się w godzinach 830 – 1330. Prosimy o życzliwe uczestnictwo w tym kiermaszu. Dziś o godzinie 1600 Msza święta dla niepełnosprawnych, ich najbliższych i opiekunów. Zapraszamy.

 

W tym tygodniu:

W piątek o godzinie 1800 Msza święta do Miłosierdzia Bożego za zmarłych (tzw. zbiorowa). Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła i sal w domu parafialnym. Dziękujemy za wspólną troskę. Tego samego dnia, przy remizie OSP w Krzepicach, będzie można oddać krew w godzinach 900 – 1400. 17 XII rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi nasz wikariusz ks. Paweł. Program na stronie głównej.

 

Ćwiczenia Chórów działających przy naszej parafii w najbliższym tygodniu:
Chór Mieszany – w poniedziałek 11 XII o godzinie 1830.
Chór Żeński – wszystkie głosy – w czwartek 14 XII o godzinie 1900.
Schola dziecięco-młodzieżowa w soboty o godzinie 1000.
Serdecznie prosimy wszystkich chórzystów o udział w próbach.

 

Rodzice chłopca oraz on sam, którego wsparliśmy naszą ofiarą w poprzednią niedzielę, wyrażają ogromną wdzięczność za okazane wsparcie. Niech Bóg wszystkim ofiarodawcom stokrotnie wynagradza.

Do nabycia są świece CARITAS Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe w cenie 6 zł, duże w cenie 12 zł.

Adwent to nasze przygotowanie do przeżywania świąt Narodzenia Jezusa Chrystusa. Szczególnym rodzajem tego przygotowania jest Msza święta zwana „Roratnią”. Zapraszamy na nią wszystkich, a szczególnie dzieci, codziennie od poniedziałku do piątku na godzinę 1700. Pragniemy przypomnieć, że zgodnie z zasadami Liturgii w ciągu dnia może być sprawowana tylko jedna Msza św. RORATNIA. Tym samym jeśli jest ona odprawiana ze względu na dzieci o godzinie 1700 zatem nie może być odprawiana o 630.

Polecamy tygodnik Niedziela.