Ogłoszenia - 28 maja 2023 - 8 Niedziela Wielkanocna - urocz. ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

HARMONOGRAM  MSZY ŚW.  w PARAFII p.w. św. JAKUBA Ap.  w KRZEPICACH  w czasie  Roku Szkolnego:

W niedziele:  

Krzepice  (kościół parafialny)8.00;  10.00;  12.00;   18.00

                       Zwierzyniec I  (kaplica) -  9.00

                       Dankowice      (kaplica) -   11.00

W dni powszednie:  (tylko kościół parafialny)     

od poniedziałku  do piątku -  6.30; 7.00; 17.30 (w V, VI, X oraz RORATY w XII o godz. 17.00); 18.00

     Spowiedź w godz.: 6.30 – 7.00 oraz 17.30 – 18.00   

w soboty:   6.30;   7.00;  18.00  (Msza św. niedzielna);   w szpitalu (niedzielna) o godz. 19.00         

    Spowiedź w godz. 6.30 - 7.00 oraz o godz. 18.00

Sakr. Pokuty w niedziele  tylko w miarę możliwości (obecności) drugiego księdza ( w trakcie Lit. Słowa)

 

KANCELARIA  PARAFII  czynna:

od poniedziałku do soboty w godz. 8.00 - 9.00

oraz od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 - 17.00

Kancelaria nieczynna:  w święta i uroczystości kościelne i państwowe oraz w I-sze Piątki m-ca .

 

28.05.2023

 8  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

DZIŚ: - ostatnia  uroczystość czasu wielkanocnego, która upamiętnia wydarzenie trwania na modlitwie wspólnoty apostolskiej i przyjęciu przez nią żywego Daru Ojca i Syna, którym jest Duch Święty. Po zakończeniu historycznej misji Jezusa Chrystusa to właśnie Duch Święty przedłuża w życiu Kościoła obecność naszego Zbawiciela. Obdarza nas także wszystkimi darami, które są niezbędne aby wypełnić życie zgodnie z Bożym zamysłem czyli naszym osobistym powołaniem w okolicznościach czasu współczesnego. Odnówmy w sobie tę prawdziwą pobożność; wspomnijmy przyjęte Bierzmowanie  i ożywmy naszą chęć budowania wspólnoty Kościoła żyjącego Ewangelią, Sakramentami, cierpliwością i wzajemną pomocą. Dziś można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za udział w śpiewie Hymnu do Ducha Świętego.

 - Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Odbywają się codziennie ok. 17.30 (bezpośrednio po  Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00) 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:  -

- w poniedziałek 29 V święto NMP Matki Kościoła. To drugi dzień Pięćdziesiątnicy, w którym kształtujemy w sobie postawę zaufania Panu Bogu i współpracy z nim w dziele zbawiania siebie i innych na wzór Maryi. Maryja jest bowiem nie tylko wzorem wiary ale także jako Matka towarzyszy nam w naszych codzienności. Msze św. o godz. 6.30;   9.00  i  18.00. Kancelaria parafialna w tym dniu nieczynna.

- w środę 31 V w liturgii święto Nawiedzenia NMP w którym wspominamy wydarzenie pójścia Maryi, z żyjącym już pod jej sercem Jezusem, do swej krewnej Elżbiety. To wydarzenie uzmysławia, że Maryja  osobiście uczestniczy w zbawczych dziełach Boga. Uczestniczy a nie tylko obserwuje a zatem możemy się do niej zwracać o pomoc i opiekę.

- w czwartek, piątek i sobotę (1-2-3 VI) przypada I-szy Czwartek, Piątek i I-sza Sobota m-ca. W piątek 2 VI o godz. 6.30 Msza św. Wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 8.15.  Spowiedź w I-szy Piątek: rano o godz. 6.30 oraz popołudniu o godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00 w intencji osób zmarłych w ubiegłym miesiącu – od uczestników pogrzebu.

Przypominamy, że w I-sze Piątki m-ca  kancelaria  parafialna  jest nieczynna.

W sobotę 3 VI Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi (formacyjna  dla Żywego Różańca) oraz nabożeństwo różańcowe i wynagradzające o godz. 7.00.

- Możliwość nocnej Adoracji Najśw. Sakramentu z czwartku na piątek 1 / 2 VI.

KRĄG  BIBLIJNY w środę 31 V o godz. 18.45. Zapraszamy

PRZYGOTOWANIE DO I-szej KOMUNII ŚW. Próby: w środę 31 V i w czwartek 1 VI o godz. 15.45.

SPOWIEDŹ przed I-szą Komunią św. dla dzieci i ich najbliższych w piątek 2 VI o godz. 15.30. Po spowiedzi nabożeństwo Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych

PRZYGOTOWANIE do SAKR. BIERZMOWANIA. Spotkanie dla kandydatów dla kandydatów z kl. VII w sobotę 3 VI o godz. 11.00

W sobotę 3 VI na Jasnej Górze coroczna Pielgrzymka ŻYWEGO RÓŻAŃCA. Pielgrzymka na Jasną Górę nie jest zwykłym wyjazdem aby zwiedzić to szczególne miejsce modlitwy jak atrakcję turystyczną lecz jest kształtowaniem w sobie postawy nawiedzenia miejsca, które Matka Boża sobie wybrała a także by umocnić tam swoją duszy w wierności Panu Bogu. W programie pielgrzymki m.in. konferencje i medytacje, spotkanie z przedstawicielami Papieskich Dzieł Misyjnych i redakcją czasopisma „Różaniec”, wspólna modlitwa różańcowa. Akt Zawierzenia i Msza św. Zapisy do czwartku 1 VI w zakrystii i kancelarii. Planowany wyjazd o godz. 9.00 a powrót ok. 14.30 Osobą odpowiedzialną jest p. Zofia Kostrzewska. Jeśli nie będzie wymaganej ilości osób (min. 40) wówczas na Jasną Górę udajemy się własnym środkiem transportu.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ  4 czerwca: uroczystość PRZENAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY

Ta uroczystość zachęca nas to otwartości rozumu i serca na przyjęcie objawienia Bożego takim jakie ono jest. Nawet jeśli przekracza to nasze ludzkie możliwości poznawcze. Uczymy się zawierzenia Panu Bogu, dla którego nie ma nic niemożliwego i który objawia nam cząstkę prawdy o sobie i swym wewnętrznym życiu.

To także Dzień uroczystości I-szej Komunii św., która odbędzie o się o godz. 12.00. Prosimy zatem, zwyczajem naszej Parafii, by osoby, które nie mają w tym dniu w swej rodzinie dziecka pierwszokomunijnego  o przyjście na inne godziny Mszy św. niedzielnej.

Zbliża się także uroczystość NAJŚW. CIAŁA i KRWI CHRYSUSA (Boże Ciało), które w tym roku jest w dniu 8 VI. Już dziś prosimy poszczególne grupy parafialne o przygotowanie ołtarzy, które będą w tych samych miejscach jak w minionych latach.

Ołtarz I – kapliczka na ul. Kazimierza Wielkiego. – odpow. mieszkańcy ul. Kazimierza Wielkiego i Żywy Różaniec

Ołtarz II – przy remizie OSP w Krzepicach – odpow. Druhowie OSP i ich najbliżsi

Ołtarz III – przy aptece na ul. Szkolnej (róg Solnej) – odpow. Grupy Duszpasterskie (MAMRE, Krąg Rodzin, Służba Liturgiczna)

Ołtarz IV – na Rynku im. Powstańców 1863 – odpow. Rada Parafialna oraz osoby, które chcą włączyć się wto dzieło duszpasterskie

Już dziś prosimy o przygotowanie dzieci sypiących kwiaty oraz o zbieranie płatków kwiatów, które będą użyte podczas procesji.

Procesja Eucharystyczna odbędzie się po mszy św. odprawianej  godz. 9.00 (czyli ok. godz. 9.45)

 

Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika NIEDZIELA.

 

Koła Wędkarskie w Krzepicach, kontynuując inicjatywę śp. P. Tomasza Rakowskiego,  organizuje w niedzielę 11 VI zawody wędkarskie dla dzieci. Wszyscy chętni wraz z opiekunami są zaproszeni na godz. 15.00 przy zbiorniku „Łezka” od strony ul. Praga. Zapisy do niedzieli 4 VI. Numery telefonów na stosownym afiszu w gablocie. Wszystkie uczestniczące dzieci otrzymają nagrody. Serdecznie zaprasza Zarząd Koła Wędkarskiego  Krzepicach

 

 

HARMONOGRAM  MSZY ŚW.  w PARAFII p.w. św. JAKUBA Ap.  w KRZEPICACH  w czasie Ferii Zimowych i Wakacji Letnich:

W niedziele:  

Krzepice  (kościół parafialny)8.00;  10.00;  12.00;   18.00

                       Zwierzyniec I  (kaplica) -  9.00

                       Dankowice      (kaplica) -   11.00

W dni powszednie:  (tylko kościół parafialny)     

od poniedziałku  do piątku -  6.30; 18.00

     Spowiedź w godz.: 6.15 – 6.30 oraz 17.30 – 18.00   

w soboty:    7.00;  18.00  (Msza św. niedzielna)     w szpitalu (niedzielna) o godz. 19.00         

    Spowiedź w godz. 6.30 - 7.00 oraz o godz. 18.00

Sakr. Pokuty w niedziele  tylko w miarę możliwości (obecności) drugiego księdza ( w trakcie Lit. Słowa)

 

KANCELARIA  PARAFII  czynna:

w poniedziałek, czwartek, piątek w godz. 8.00 - 9.00 oraz 16.00 - 17.00

w sobotę w godz. 8.00 - 9.00

Kancelaria nieczynna:  we wtorki, środy, w święta i uroczystości kościelne i państwowe oraz w I-sze Piątki m-ca .

 

 

PRZEŻYWAJMY  HISTORIĘ  SWOJEGO ŻYCIA  RAZEM CHRYSTUSEM I WE WSPÓLNOCIE ZE SOBĄ CZYLI  WE WZAJEMNEJ ŻYCZLIWOŚCI I ZROZUMIENIU. PAN JEZUS DAJE NAM PRZYKŁAD WIERNOŚCI BOGU, ROZTROPNOŚCI, ODWAGI, POKOJU SERCA I WYTRWAŁOŚCI.