Nasza wspólna inicjatywa - ufundowanie sztandaru KTR
czwartek, 02 czerwca 2016 14:39

"…a jako kto może,  niech ku pożytku dobra wspólnego pomoże."  Jan Kochanowski

28 października 1997 roku założone zostało Krzepickie Towarzystwo Regionalne, które zgromadziło ludzi pragnących poznać przeszłość i wizję przyszłości naszej gminy. Przez lata działalności podejmowano liczne inicjatywy - jednoczące tak starych, jak i nowych mieszkańców. Organizowano liczne akcje społeczne, wspierano rozwój miasta i gminy, troszczono się także o kulturę naszego regionu. Dziś - posiadając wyklarowaną wizję przyszłości oraz zapał do pracy - Towarzystwo pragnie wkroczyć w nowy etap działalności.

Krzepickie Towarzystwo Regionalne zwraca się do Państwa z prośbą o pomoc w sfinansowaniu sztandaru. Pragnieniem naszym zawsze było mieć własny sztandar i godnie reprezentować nasze miasto i region. Za udzieloną pomoc w realizacji tego pragnienia z góry serdecznie dziękujemy. Jednocześnie pragniemy Państwa poinformować, że  fundatorzy utworzą  Komitet Fundacji Sztandaru. Sztandar zostanie poświęcony podczas Mszy świętej w Kościele w czasie Krzepickich Dni Jakubowych.

Następnie, Fundatorzy wyniosą Sztandar  na Rynek i tam nastąpi dalsza część uroczystości takich jak: symboliczne przybicie gwoździ, Akt nadania sztandaru, powitanie sztandaru przez członków KTR, prezentacja sztandaru. Splendoru uroczystości doda piękna oprawa muzyczna Krzepickiej Orkiestry Dętej.

 

Dane do wpłaty:

Bank Spółdzielczy w Krzepicach
Nr konta: 18  8250  0003  2100 0000  0563  0001
Tytuł: Sztandar    

Przed dokonaniem wpłaty na konto, prosimy o skontaktowanie się z prezesem Józefem Czają pod numerem: 785 205 020.

Józef CzajaPrezes Krzepickiego Towarzystwa Regionalnego